Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Aktywacja i płatność Blikiem zbliżeniowo. Pierwsze wideo tylko na cashless.pl

PKO BP prowadzi ostatnie testy zbliżeniowego Blika. Funkcja ma ruszyć w banku produkcyjnie w ciągu kilku najbliższych tygodni

Jak już mogliście dowiedzieć się z wcześniejszych tekstów w serwisie cashless.pl, trwają ostatnie prace związane z udostępnieniem klientom zbliżeniowego Blika. W pierwszej kolejności usługa trafi do oferty banków założycieli Blika, a wśród nich ma być m.in. PKO BP. I to właśnie dzięki uprzejmości tej instytucji możecie zobaczyć, jak będzie się aktywować zbliżeniowego Blika oraz płacić za jego pomocą w sklepach stacjonarnych.

Przeczytajcie także: Banki rozpoczęły testy zbliżeniowego Blika

Jak możecie zobaczyć na poniższym filmie, aktywacja funkcji zbliżeniowej Blik trwa kilkadziesiąt sekund. Operacja przypomina dodawanie karty do płatności typu Apple Pay czy Google Pay. Z tym że oczywiście nie ma konieczności posiadania karty ani w formie plastikowej, ani wirtualnej.

Natomiast płatność zbliżeniowym Blikiem przebiega niemal tak samo jak przy pomocy portfeli Apple Pay czy Google Pay. Wystarczy przyłożyć smartfon do terminala płatniczego w sklepie.

Jak już wspomniałem wcześniej, kilka banków kończy prace wdrożeniowe związane ze zbliżeniowym Blikiem. Wśród nich jest PKO BP, który produkcyjnie powinien wprowadzić usługę w ciągu kilku najbliższych tygodni. Wśród pierwszych instytucji posiadających w ofercie zbliżeniowy Blik znajdzie się też zapewne ING, który dostosował już swój regulamin i cennik. Podobnie jak mBank. Natomiast wygląda na to, że jako pierwszy usługę udostępni Millennium.

Przeczytajcie także: mBank zapowiada zbliżeniowego Blika

Blik zyskał możliwość wprowadzenia funkcji zbliżeniowej dzięki współpracy z Mastercardem. Przypomnę, że amerykańska organizacja w ubiegłym roku stała się siódmym udziałowcem operatora Blika. Docelowo z płatności zbliżeniowych Blikiem mają korzystać także użytkownicy smartfonów z systemem iOS. Początkowo jednak usługa będzie dostępna tylko dla posiadaczy smartfonów z systemem Android.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies