Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank zapowiada zbliżeniowego Blika oraz wpłaty gotówki w kasach sklepowych. Oto wszystkie nowości w regulaminie

mBank na razie nie zdradza konkretnego terminu udostępnienia nowych usług, ale deklaruje, że zaoferuje je wkrótce

mBank opublikował komunikat na temat zmian, jakie wprowadza w swoich regulaminach i cennikach. Najważniejsza z nich to zapowiedź wprowadzenia zbliżeniowego Blika. Instytucja nie zdradza konkretnego terminu wdrożenia nowego rozwiązania – ma o tym poinformować w oddzielnym komunikacie. Wiadomo, że zbliżeniowy Blik ma zostać uruchomiony najpóźniej w III kw. bieżącego roku. Początkowo będzie działać jedynie na urządzeniach z Androidem. Wcześniej podobne wdrożenie w swoich dokumentach zaanonsował także Bank Millennium.

Przeczytajcie także: mBank wycofuje niektóre karty kredytowe

Druga z ciekawostek, jaką właśnie zapowiedział mBank, to możliwość wpłat gotówki w kasach wybranych sklepów i punktów usługowych. Z nowości będzie można korzystać nie tylko przy pomocy tradycyjnej, plastikowej karty, ale także za pośrednictwem kart mobilnych dodanych np. do Apple Pay, Google Pay czy Garmin Pay i Fitbit Pay. Wpłaty kartami mobilnymi będzie można także zlecać we wpłatomatach. Termin udostępnienia tych funkcji ma być podany w późniejszym czasie.

mBank zamierza ponadto zwiększyć wykorzystanie biometrii w swojej aplikacji mobilnej. Pozwoli na potwierdzanie za pomocą odcisku palca lub skanu twarzy wybranych operacji finansowych, a więc przelewów i wniosków. Obecnie za pomocą biometrii mBank pozwala jedynie na logowanie się do swojej aplikacji mobilnej.

Przeczytajcie także: Blik zbliżeniowy już w aplikacji Millennium

Wreszcie, zgodnie z wczorajszą informacją, mBank zdecydował o wycofaniu z obsługi kart kredytowych Miles & More. Więcej na ten temat w tekście mBank kończy obsługę kart z programem Miles & More. Ich użytkownikom zaproponuje inne karty lub wypowie umowy. Instytucja zdecydowała także o ograniczeniu do kwartalnych i półrocznych, oferty lokat terminowych. Od 1 września nie znajdziecie w ofercie mBanku depozytów na inne okresy.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies