Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Blik zbliżeniowy już w regulaminie Millennium. Usługa wystartuje lada moment

Wcześniej przedstawiciele spółki zarządzającej Blikiem deklarowali, że nowa usługa zostanie uruchomiona jeszcze przed wakacjami

Jak doniósł jeden z czytelników cashless.pl, Bank Millennium rozesłał do klientów korespondencję, w której zawiadamia o aktualizacji regulaminu. Najciekawszą nowością, która znalazła się w tym dokumencie, są zbliżeniowe płatności Blikiem. Millennium deklaruje, że funkcja ta zostanie udostępniona jeszcze w tym miesiącu.

Przeczytajcie także: Co można robić Blikiem?

Przypomnę, że kilka miesięcy temu przedstawiciele spółki zarządzającej systemem Blik deklarowali w wywiadzie udzielonym serwisowi cashless.pl, że Blik zbliżeniowy wystartuje jeszcze przed wakacjami, w pierwszej kolejności na urządzeniach użytkowników korzystających z systemu Android. Więcej na ten temat w tekście Jest termin wdrożenia zbliżeniowego Blika. Początkowo z usługi skorzystają posiadacze telefonów z Androidem.

Z moich nieoficjalnych informacji wynika, że istnieje ryzyko niewielkiego przesunięcia terminu wdrożenia zbliżeniowego Blika, przynajmniej w niektórych bankach. Poślizg nie powinien być jednak zbyt duży. Na pewno większość instytucji musi wyrobić się z implementacją usługi do końca wakacji, gdyż na koniec III kw. zaplanowano dużą kampanię reklamową z tym związaną.

Przeczytajcie także: Zbigniew Jagiełło w radzie nadzorczej Blika

A jeśli chodzi o zmiany, w regulaminie Millennium pojawiło się jeszcze kilka innych, interesujących zapowiedzi. Na sierpień bank zaplanował na przykład udostępnienie jeszcze jednej usługi realizowanej za pośrednictwem systemu Blik, czyli prośby o przelew. Aktualnie z takiej funkcji mogą korzystać klienci ING, Getinu i mBanku. Więcej możecie przeczytać o tym w tekście Przelewy na telefon, płatności, wypłaty gotówki, czeki? Sprawdźcie, z których funkcji Blika możecie korzystać w swoim banku.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies