Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Jest termin wdrożenia zbliżeniowego Blika. Początkowo z usługi skorzystają posiadacze telefonów z Androidem

Z wywiadu udzielonego serwisowi cashless.pl przez władze operatora systemu Blik dowiecie się także o wielu innych planach spółki Polski Standard Płatności

System płatności mobilnych Blik właśnie kończy sześć lat. Z tej okazji Monika Król, wiceprezes, oraz Dariusz Mazurkiewicz, prezes spółki Polski Standard Płatności, udzielili serwisowi cashless.pl wywiadu, w którym opowiadają m.in. o aktualnych statystykach Blika. Chwalą się także największymi sukcesami, jakie ich zdaniem Blikowi udało się osiągnąć.

Przeczytajcie także: Blik podsumował wyniki transakcyjne w IV kw. 2020 r.

Władze PSP zdradzają także termin wdrożenia płatności zbliżeniowych. To rozwiązanie, na które użytkownicy Blika czekają od wielu lat. Teraz już wiadomo, że pierwszych kilka banków udostępni usługę w czerwcu. Początkowo z nowości będą mogli korzystać użytkownicy smartfonów z systemem operacyjnym Android. W przyszłości usługa ma trafić także do klientów posiadających urządzenia z systemem iOS.

Przeczytajcie także: Liczba bankomatów w Polsce wciąż spada

Z wywiadu, który możecie obejrzeć poniżej, dowiecie się także m.in. tego, czy użytkownicy systemu Blik będą mogli inicjować płatności za pośrednictwem kodów QR, czy operator zaoferuje inne usługi finansowe niż płatności mobilne, a więc np. płatności odroczone w e-commerce, oraz czy z polskiego wynalazku będą mogli też korzystać klienci banków spoza Polski. Zapraszam do oglądania.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies