Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatności zbliżeniowe opaskami Xiaomi Mi Band 6 coraz bliżej. Jako jedni z pierwszych skorzystają klienci fintechu ZEN

ZEN deklaruje, że opaski chińskiej firmy wraz z płatnościami zbliżeniowymi pojawią się na polskim rynku w ciągu kilku najbliższych dni

Fintech ZEN poinformował, że jako jeden z pierwszych podmiotów umożliwi Polakom płatności zbliżeniowe opaskami Xiaomi. W ciągu kilku dni na naszym rynku powinno zadebiutować urządzenie Mi Band 6 z modułem NFC. Sprzęt będzie kosztował około 250 zł i pozwoli płacić wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty Mastercard.

Przeczytajcie także: Aion pożycza ze stałym oprocentowaniem 6,7 proc.

Na temat opaski Xiaomi Mi Band 6 z funkcją płatności zbliżeniowych dostępnej na polskim rynku głośno zrobiło się w połowie września. Nie było wówczas jasne, kiedy sprzęt się pojawi, ale oczywistym stało się, że do płacenia nie wystarczy samo urządzenie – aby móc zaoferować klientom takie rozwiązanie, banki muszą przeprowadzić odpowiednie integracje.

Serwis cashless.pl dowiedział się, że w gronie banków, które jako pierwsze zaoferują płatności opaskami Xiaomi w Polsce, ma być m.in. mBank. Bank Pekao zadeklarował, że analizuje możliwość wsparcia płatności dla opaski Xiaomi, ale zaznaczył, że jest zbyt wcześnie, aby wskazywać, jaką podejmie decyzję. Podobnie na to pytanie odpowiedziały biura prasowe Aliora oraz BNP Paribas. Nad nowym rozwiązaniem nie pracują na razie Getin czy Santander.

Przeczytajcie także: Google jednak nie wprowadzi rachunków bankowych

ZEN.com to wywodzący się z Polski fintech z licencją Banku Litwy. Podmiot zadebiutował na rynku jesienią ubiegłego roku i oferuje aplikację mobilną z rachunkami w kilkudziesięciu walutach, kartę płatniczą i pakiet dodatkowych usług dla klientów indywidualnych oraz firm, w tym moneyback czy ułatwienia w uzyskaniu zwrotów w ramach procedury chargeback. ZEN zdobył tytuł Cashless Pay 2020.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies