Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Google jednak nie wprowadzi rachunków bankowych, przynajmniej na razie. Firma kończy projekt Plex prowadzony m.in. z Citi

Plex miało być nowym kontem bankowym, kierowanym do użytkowników usługi Google Pay

Wiele wskazuje na to, że Google porzuciło pomysł oferowania rachunków bankowych. Przynajmniej na razie i pod marką Plex. Tak wynika z doniesień Wall Strett Journal. Gazeta pisze, że amerykańska firma zmieniła strategię. Zamiast usług finansowych oferowanych bezpośrednio konsumentom chce skupić się na dostarczaniu rozwiązań dla banków i innych instytucji finansowych.

Przeczytajcie także: Google wprowadza nową aplikację Google Pay

Informacja jest zaskakująca o tyle, że jeszcze jesienią ubiegłego roku Plex wydawał się być nowym flagowym produktem Google. Jego zalety przedstawiono podczas dużego eventu, w trakcie którego zaprezentowano także nowe logo i aplikację Google Pay kolejnej generacji. Konto Plex, na które firmie udało się zebrać już 400 tys. chętnych oczekujących, miało być podstawowym elementem nowego Google Pay, obudowanego w program lojalnościowy i wiele wartości dodanych, takich jak np. płatności za parkowanie, przelewy P2P, płatności na stacjach benzynowych, itd.

Przeczytajcie także: Citibank wypowiada umowy starych kart kredytowych

Pierwsze doniesienia o koncie Plex pojawiły się już pod koniec 2019 r. Wówczas firma Google ogłosiła, że nawiązała współpracę z amerykańskim bankiem Citi oraz jedną z tamtejszych unii kredytowych. Natomiast podczas ubiegłorocznej prezentacji nowego Google Pay podano, że Plex ma być oferowane przy współpracy już z kilkunastoma instytucjami finansowymi. Oprócz wspomnianych wcześniej na liście znalazły się m.in. BBVA, Harbor Bank czy BMO Harris Bank. Więcej na ten temat w tekście Google zaprezentowało aplikację Google Pay kolejnej generacji oraz konto bankowe Plex.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies