Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przelewy Blik na numer telefonu w pierwszym banku z grupy BPS. Mogą korzystać z nich użytkownicy aplikacji Nasz Bank

Pierwszym bankiem z grupy BPS, który testuje przelewy P2P Blik, jest Pieniński Bank Spółdzielczy

Klienci banków spółdzielczych zrzeszonych w BPS, korzystający z aplikacji Nasz Bank, zyskają możliwość wykonywania przelewów Blik na numer telefonu. Aplikacja uzyskała bowiem odpowiednią certyfikację Polskiego Standardu Płatności (operatora Blika), o czym informuje dostawca oprogramowania, czyli Zakład Usług Informatycznych Novum.

Przeczytajcie także: Bank Pocztowy na sprzedaż?

Pierwszym bankiem spośród zrzeszonych w BPS, który zdecydował się na wdrożenie przelewów Blik P2P, jest Pieniński Bank Spółdzielczy. Instytucja prowadzi obecnie testy nowego rozwiązania.

Rozwijana przez Novum aplikacja Nasz Bank to oprogramowanie udostępniane klientom banków spółdzielczych z obu zrzeszeń: BPS i SGB. Wprowadzono ją na rynek we wrześniu 2019 r., a korzysta z niej 120 tys. użytkowników – zarówno posiadaczy telefonów z systemem iOS, jak i Android. Dostępne w niej funkcje, jej wygląd, a także nazwa mogą się różnić między instytucjami, ponieważ narzędzie może być różnie skonfigurowane w zależności od preferencji poszczególnych banków spółdzielczych oferujących apkę swoim klientom.

Przeczytajcie także: Rośnie liczba przelewów na telefon Blikiem

Wprowadzając usługę przelewów na numer telefonu w bankowości mobilnej zrzeszenie BPS goni konkurencyjną grupę SGB. Ta bowiem umożliwiła już swoim klientom korzystanie z przelewów Blik P2P w październiku, udostępniając to rozwiązanie w aplikacji SGB Mobile. Warto jednak pamiętać, że aplikacja Nasz Bank to jedna z kilku różnych jakie znajdują się w ofercie poszczególnych banków z grupy BPS.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies