Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BNP Paribas wprowadza Xiaomi Pay. Nowość w ofercie już w styczniu

Xiaomi Pay to płatności zbliżeniowe np. z wykorzystaniem opaski fitness od chińskiego producenta

BNP Paribas poinformował o planowanym rozszerzeniu oferty zbliżeniowych płatności mobilnych. Chodzi o usługę Xiaomi Pay. Z informacji rozesłanej do klientów wynika, że regulamin zawierający zasady korzystania z Xiaomi Pay ma wejść w życie pod koniec stycznia przyszłego roku i wówczas użytkownicy kart wydanych przez BNP Paribas będą mogli dodawać je do Xiaomi Pay.

Przeczytajcie także: mBank wprowadził płątości Xiaomi Pay

Aby korzystać z Xiaomi Pay, należy pobrać aplikację mobilną dostępną na urządzenia z systemem Android i iOS a następnie powiązać ją z opaską Mi Band posiadającą moduł zbliżeniowy NFC. Następnie do aplikacji należy dodać kartę banku wspierającego usługę. Dzięki temu opaską można płacić bezstykowo na podobnej zasadzie jak kartą zbliżeniową. Xiaomi Pay dostępne jest w Polsce od kilku tygodni. Z usługi mogą już korzystać klienci takich banków jak Pocztowy, mBank czy fintechów ZEN i Curve.

Przeczytajcie także: Xiaomi Pay już w ofercie Banku Pocztowego

Natomiast BNP Paribas oferuje wiele różnych rozwiązań do zbliżeniowych płatności mobilnych. Wśród nich są przede wszystkim Apple Pay i Google Pay, ale także niszowe Garmin Pay, Fitbit Pay a od niedawna także SwatchPay. BNP Paribas oferuje także płatności Blik. Z tym że instytucja nie udostępnia jeszcze najnowszej funkcji tego systemu, a więc płatności zbliżeniowych określanych mianem Blik C.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies