Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Więcej płatności mobilnych w mBanku. W ofercie pojawiły się Xiaomi Pay oraz SwatchPay

Bank już wcześniej oferował kilka konkurencyjnych metod płatności, w tym Apple Pay i Google Pay

mBank poinformował, że wprowadza do oferty dwie nowe usługi – obie z zakresu płatności zbliżeniowych bez użycia karty. Mowa o Xiaomi Pay oraz SwatchPay. W pierwszym przypadku do płacenia potrzebna będzie opaska Mi Smart Band 6 NFC, która trafiła do sprzedaży na początku października. Za sprzęt z funkcjami sportowymi trzeba zapłacić 249 zł.

Przeczytajcie także: Nowa wersja PeoPay już dla wszystkich klientów Pekao

Jak działa Xiaomi Pay? Aby korzystać z tego rozwiązania, należy pobrać na smartfon aplikację Mi Fit (dostępna w Google Pay i App Store), zainstalować i sparować ją z opaską. Klient musi też dodać do tego narzędzia kartę płatniczą i potwierdzić operację kodem z SMS-a. Użytkownik opaski przed pierwszą płatnością danego dnia będzie musiał wybrać kartę zapisaną na opasce i podać ustawiony w apce PIN. Płatności zbliżeniowe zostaną odblokowane na 24 godziny. Przy kasie wystarczy przesunąć palcem po ekranie opaski i przyłożyć ją do terminala. Rozwiązanie udostępnili już lub zamierzają to zrobić, oprócz mBanku, ZEN, Curve, BNP Paribas, SGB, Bank Pocztowy oraz Getin Bank.

Przeczytajcie także: ZEN z nową ofertą dla e-commerce

Drugą nowością jest SwatchPay dostępny w kilkunastu modelach szwajcarskiego producenta zegarków. Aby z niego korzystać, wystarczy ściągnąć aplikację SwatchPay ze sklepu App Store lub Google Play i założyć w niej konto. Z pomocą tego narzędzia można sparować kartę mBanku z zegarkiem. Przy płaceniu należy zbliżyć tarczę zegarka do terminala. Przy zakupach powyżej 100 zł wymagane jest podanie PIN-u do karty. Warto dodać, że energię potrzebną do zrealizowania płatności dostarcza terminal. W efekcie zegarkiem można płacić nawet wtedy, gdy bateria jest rozładowana.

Klienci mBanku mogą dodawać karty mBanku do Apple Pay i Google Pay, a także Garmin Pay i Fitbit Pay. Instytucja podała w swoim komunikacie, że co kwartał liczba transakcji realizowanych z użyciem smartfonów wzrasta o 25 proc. i obecnie sięga ponad 77 mln.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies