Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa wersja PeoPay już dla wszystkich klientów Pekao. Wkrótce w apce kupicie bilety miejskie i parkingowe

Nowe funkcje mają zostać udostępnione klientom Pekao w ciągu najbliższych tygodni

Pekao poinformował, że wszyscy jego klienci mogą już korzystać z najświeższej wersji aplikacji PeoPay. Użytkownicy mogą liczyć na szybsze działanie programu, sprawniejszy moduł realizacji przelewów oraz nowy moduł inwestycyjny. Niebawem instytucja umożliwi w apce kupowanie biletów komunikacji miejskiej oraz opłacanie parkingów.

Przeczytajcie także: Kontomierz.pl zmienia właściciela

Bank deklaruje, że nowe usługi pojawią się w PeoPay już za kilka tygodni. Wówczas aby zapłacić za przejazd autobusem, metrem czy tramwajem, nie będzie trzeba korzystać z zewnętrznych aplikacji, a będzie można to zrobić bezpośrednio w bankowości mobilnej Pekao. Rozwiązanie zostało przygotowane przy współpracy z operatorem systemu SkyCash. Jeśli zaś chodzi o samą aplikację PeoPay, to Pekao chwali się, że została ona stworzona własnymi siłami banku – bez udziału podmiotów zewnętrznych.

Na temat uruchomienia fazy testowej aplikacji PeoPay mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl pod koniec sierpnia. Bank wyjaśniał wówczas, że chce na bieżąco zbierać informacje dotyczące zmian w oprogramowaniu i na tej podstawie opracować ostateczną jego wersję. W najnowszym komunikacie Pekao deklaruje także, że w najbliższym czasie będzie jeszcze rozbudowywać funkcjonalność PeoPay o nowe usługi – niekoniecznie związane bezpośrednio z bankowością.

Przeczytajcie także: Worldpay wymienia urządzenia PAX

Warto wspomnieć, że kilka dni temu Pekao zmagał się z kłopotami, w wyniku których PeoPay zniknęła z marketu Google Play z powodu braku certyfikacji programu. Użytkownicy, którzy mieli już wcześniej zainstalowaną apkę, mogli z niej nadal korzystać, ale nowi nie mogli jej zainstalować. Po kilku godzinach PeoPay wróciła do marketu z aplikacjami dla użytkowników urządzeń z Androidem.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies