Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Worldpay wymienia urządzenia PAX. W tle obawa o ochronę danych

Działania biznesu należącego do FIS miały miejsce jeszcze przed wkroczeniem agentów do biur PAX na Florydzie

Z USA docierają kolejne doniesienia w sprawie firmy PAX Technology. Wynika z nich, że należący do FIS biznes Worldpay jeszcze na początku października miał poinformować swoich partnerów o usuwaniu POS dostarczanych przez chińskiego producenta. Jak przekazała agencja Bloomberga, w ich miejsce zaproponowano urządzenia Verifone oraz Ingenico.

Przeczytajcie także: ZEN z nową ofertą dla e-commerce

Worldpay potwierdził oficjalnie, że nie wdraża już na rynek POS-ów PAX, ponieważ nie uzyskał od tej firmy satysfakcjonujących odpowiedzi na pytania dotyczące dodatkowych połączeń wykonywanych przez jej urządzenia. Jednocześnie zwrócono uwagę na fakt, że na razie nie udało się udowodnić, by jakieś dane zostały naruszone. Zapewniono też, że wymiana ma być dla partnerów darmowa i jak najmniej odczuwalna. Obecnie mniej niż 5 proc. klientów Worldpay korzysta z urządzeń PAX.

Przeczytajcie także: Kontomierz.pl zmienia właściciela

Zaledwie wczoraj mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że agenci amerykańskich służb, w tym FBI oraz DHS (Departament Bezpieczeństwa Krajowego), pojawili się w biurach i magazynach firmy PAX Technology w Jacksonville na Florydzie. Ma to związek z dochodzeniem prowadzonym przez kilka instytucji. Infrastruktura PAX mogła być wykorzystywana w cyberatakach w USA i UE. FBI zainteresowało się tą firmą, gdy jeden z operatorów płatności zaczął zadawać pytania o nietypowe pakiety danych wychodzące z terminali. Urządzenia te mogły służyć do zbierania informacji oraz jako infrastruktura do rozsiewania złośliwego oprogramowania.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies