Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Klienci wszystkich banków z Polski mogą już korzystać ze SwatchPay. Usługę udostępnił fintech Curve

Do aplikacji Curve można dodać dowolną debetówkę czy kredytówkę, by później korzystać z niej za pomocą karty Curve i płacić zegarkiem

Na liście instytucji wspierających system płatności mobilnych SwatchPay w Polsce właśnie pojawiła się firma Curve. To brytyjski fintech, który oferuje aplikację mobilną z kartą płatniczą. Do apki Curve można dodać kartę wydaną przez dowolny bank czy fintech, by następnie z jej rachunku płacić kartą Curve. Wdrożenie przeprowadzone przez Curve oznacza, że teraz klienci wszystkich banków z Polski mogą korzystać ze SwatchPay.

Przeczytajcie także: Pierwsze banki z Polski wprowadziły SwatchPay

SwatchPay to system płatności mobilnych przeznaczony dla użytkowników zegarków szwajcarskiego producenta. Aby korzystać z nowych płatności bezstykowych, należy pobrać aplikację SwatchPay ze sklepu App Store lub Google Play i założyć w niej konto. W ramach dwustopniowej weryfikacji klient otrzymuje na wskazany przez siebie adres mailowy wiadomość, za pomocą której może potwierdzić chęć założenia konta. Później należy dodać do apki kartę jednej z instytucji współpracującej z firmą Swatch.

Przeczytajcie także: BNP Paribas udostępnił płatności SwatchPay

Płatności SwatchPay zadebiutowały w Polsce w grudniu ubiegłego roku. Wówczas wdrożyły je Alior i Getin. W lipcu nowe rozwiązanie zostało udostępnione przez BNP Paribas.

SwatchPay to jeden z sześciu systemów zbliżeniowych płatności mobilnych dostępnych nad Wisłą. Pozostałe to przede wszystkim Apple Pay i Google Pay a także niszowe Garmin Pay i Fitbit Pay. Od niedawna w Polsce można też korzystać z płatności opaskami Mi Band.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies