Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
SwatchPAY wchodzi do Polski. Zegarkami szwajcarskiej firmy zapłacą klienci Aliora i Getinu

Za pomocą SwatchPAY można płacić zegarkiem nawet wtedy, gdy jego bateria jest rozładowana

SwatchPAY, czyli płatności mobilne dla użytkowników zegarków Swatch, jest już dostępny w Polsce. Jako pierwsi z tego systemu płatności będą mogli korzystać klienci Aliora i Getin Banku. W tym celu muszą przede wszystkim posiadać zegarek tej marki z funkcją płatności – taką możliwość zapewniają wybrane modele z linii New Gent i Big Bold. Niezbędne jest również pobranie odpowiedniej aplikacji i dodanie w niej swojej karty płątniczej. Co istotne, płacenie zbliżeniowo jest możliwe nawet w przypadku rozładowania baterii zegarka.

Przeczytajcie także: Już można zamawiać nową kartę od mBanku z okazji Finału WOŚP

Aby korzystać z nowych płatności bezstykowych, należy pobrać aplikację SwatchPAY ze sklepu App Store lub Google Play i założyć w niej konto. W ramach dwustopniowej weryfikacji klient otrzyma na wskazany przez siebie adres mailowy wiadomość, w której będzie mógł potwierdzić chęć założenia konta. Konieczne będzie jeszcze podpięcie do usługi karty debetowej lub kredytowej Mastercard. W przypadku Aliora może to być dowolny plastik, Getin doprecyzował, że z usługi mogą korzystać posiadacze wybranych kart.

Przeczytajcie także: Mastercard i Visa reagują na nieprawidłowości w Pornhub

Za pomocą SwatchPAY można płacić wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe. Rozwiązanie jest bezpieczne, ponieważ rzeczywisty numer karty klienta nie jest udostępniany np. sklepowi. Do konta w aplikacji można dołączyć więcej niż jeden zegarek, a w przypadku zgubienia czasomierza, zastrzeżenia powiązanej z nim wirtualnej karty można dokonać za pomocą apki – wystarczy usunąć token karty. Nie wpłynie to na możliwość korzystania z plastikowej karty płatniczej.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies