Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Xiaomi Pay i SwatchPay pojawią się w Credit Agricole. Bank pracuje również nad zbliżeniowym Blikiem

Zamiar wdrożenia Xiaomi Pay i SwatchPay zdradził również PKO BP

Jak dowiedział się serwis cashless.pl, Credit Agricole pracuje nad wprowadzeniem do swojej oferty płatności mobilnych Xiaomi Pay i Swatch Pay. Rozwiązania mają być dostępne zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Bank nie podaje natomiast na razie terminu planowanego wdrożenia.

Przeczytajcie także: Credit Agricole zamyka stary serwis transakcyjny

Credit Agricole jest kolejną instytucją, która poszerzy wachlarz możliwości dla zwolenników płatności mobilnych. Niedawno podobne plany ujawnił PKO BP, który zamierza obsługiwać SwatchPay i Xiaomi Pay w I kwartale nadchodzącego roku.

Obecnie za pomocą zegarków Swatch mogą płacić klienci Aliora, BNP Paribas, Getin Banku, mBanku oraz fintechu Curve. Z kolei posiadaczom opasek Mi Band regulowanie nimi należności umożliwiają: Pocztowy, mBank, Zen oraz Curve. A do wdrożenia – oprócz PKO i Credit Agricole – szykują się też BNP Paribas i Getin Bank.

Przeczytajcie także: Blik w Citi Handlowym

Warto wspomnieć, że w Credit Agricole trwają także prace nad wdrożeniem Blika zbliżeniowego dla klientów indywidulanych. Obecnie z tej metody płatności mogą korzystać klienci banków założycieli spółki Polski Standard Płatności, czyli operatora Blika. W tym gronie znajdują się Alior, ING, mBank, Millennium, PKO BP i Santander. Nadchodzące miesiące powinny natomiast przynieść rozwój usługi również poza tymi bankami. W rozmowie z cashless.pl plany wprowadzenia Blika C zadeklarowały wspomniany Credit Agricole, BOŚ, BPS oraz SGB.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies