Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AKTUALIZACJA (OST. AKAPIT)
PKO BP wprowadza Google Pay. Niestety, na razie usługa nie będzie dostępna dla wszystkich klientów

PKO BP był jednym z ostatnich banków na polskim rynku, który nie oferował płatności Google Pay. Teraz z tego rozwiązania będą mogli korzystać jego klienci korporacyjni i samorządowi

Biuro prasowe PKO BP poinformowało przed chwilą, że od teraz klienci korporacyjni i samorządowi banku mogą korzystać z płatności Google Pay. Do portfela cyfrowego oferowanego przez amerykańskiego dostawcę można dodawać wybrane karty debetowe, kredytowe, przedpłacone oraz obciążeniowe obu najważniejszych na polskim rynku organizacji płatniczych, a więc Mastercarda i Visy.

Przeczytajcie także: PKO BP zmienia wzory kart

Google Pay to narzędzie umożliwiające mobilne płatności zbliżeniowe telefonami z systemem operacyjnym Android i aktywną funkcją bezstykową NFC. Żeby aktywować Google Pay na swoim smartfonie, w przypadku klientów PKO BP trzeba pobrać tę aplikację ze sklepu Google Play, kliknąć „Dodaj formę płatności” (albo „Dodaj kartę”), a następnie wpisać dane karty lub ją zeskanować za pomocą aparatu w telefonie i uzupełnić te dane o kod CVV2/CVC2. Po zaakceptowaniu warunków użytkowania klient dostanie SMS z kodem weryfikacyjnym do wpisania w aplikacji.

Powyższa informacja może budzić sensację, gdyż przedstawiciele PKO BP od wielu lat twierdzili, że nie wprowadzą Google Pay do oferty. Klientom korzystającym z telefonów z systemem operacyjnym Android i chcącym płacić nimi zbliżeniowo bank oferował płatności HCE (podobne rozwiązanie jak Google Pay, ale dostępne bezpośrednio w aplikacji bankowej), a od niedawna Blika C (zbliżeniowego).

Przeczytajcie także: Były prezes PKO BP z nową funkcją

PKO BP był jednym z ostatnich banków na polskim rynku, który nie miał w ofercie Google Pay (obok Millennium, które od niedawna oferuje Google Pay także klientom firmowym). Na razie nie wiadomo, czy – a jeżeli tak, to kiedy – PKO BP wprowadzi Google Pay także w segmencie klientów indywidualnych. Dopytuję o to w biurze prasowym banku i gdy otrzymam odpowiedź, zaktualizuję ten bądź napiszę kolejny tekst.

AKTUALIZACJA

O tym, czy PKO BP wprowadzi Google Pay dla klientów indywidualnych przeczytacie tutaj.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies