Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO BP zmienia wzory kart. Klienci nie będą już musieli ich podpisywać

Pierwsze karty według nowego wzoru, a więc bez miejsca na podpis klienta, PKO BP wysłał do klientów na początku lutego

Jeden z czytelników cashless.pl pochwalił się, że kilka dni temu otrzymał od PKO BP kartę Visa według nowego wzoru. Zmiana w porównaniu z dotychczas używanym plastikiem polega na braku paska na podpis użytkownika. Z informacji przekazanych serwisowi cashless.pl przez biuro prasowe PKO BP wynika, że pierwsze tego typu karty zostały wysłane do klientów na początku lutego.

Przeczytajcie także: Santander wydaje karty bez paska na podpis

PKO BP podaje, że w pierwszej kolejności karty bez miejsca na podpis trafią do użytkowników plastików z indywidualnymi wizerunkami wybieranymi z galerii oraz do posiadaczy kart Ekstraklasy. – W kolejnych tygodniach tego typu karty trafią do klientów posiadających: Konto dla Młodych, Konto Aurum i Konto Platinium. Potem sukcesywnie do kolejnych grup klientów – pisze biuro prasowe banku w odpowiedzi na moje pytanie w tej sprawie.

Przeczytajcie także: Worldline chce sprzedać terminale Ingenico

Na wydawanie kart bez miejsca na podpis użytkownika zezwalają regulacje organizacji płatniczych, które dostosowały swoje regulaminy do zmian technologicznych. W dzisiejszych czasach pasek na podpis przestaje być do czegokolwiek potrzebny. Przy transakcjach zbliżeniowych, autoryzacji PIN-em i braku konieczności prezentacji plastiku sprzedawcy, podpis na karcie stał się zbędny. Pierwszym bankiem na polskim rynku, który wydawał karty bez paska na podpis (debetowe karty Mastercard), był – zdaje się – Santander. Informował o tym w lutym 2020 r.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies