Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
IKO nie tylko dla klientów banku. Teraz za pomocą aplikacji można zaciągać pożyczki bez rachunku w PKO

Pożyczka zaciągnięta za pomocą IKO przez klienta innego banku niż PKO zostanie przelana na konto w dowolnej instytucji, wskazane w aplikacji

PKO BP rozbudowuje swoją aplikację mobilną o funkcje przydatne dla klientów, którzy nie mają rachunku w tym banku. Najnowsza aktualizacja IKO przynosi m.in. usługę, która umożliwia zaciąganie pożyczek w tym banku, nawet jeśli nie jest się jego klientem. Aplikację, oferowaną przez PKO BP, można powiązać z rachunkiem innej instytucji w ramach tzw. otwartej bankowości, a następnie złożyć wniosek o pożyczkę. Jeśli zostanie przyznana – pieniądze trafią na wybrane konto prowadzone gdzie indziej.

Przeczytajcie także: PKO wprowadza profile firmowe do IKO

Pożyczki to kolejna funkcja dostępna w IKO dla klientów innych banków niż PKO BP (tzw. IKO bez konta). Wcześniej bank wprowadził do tej wersji apki m.in. możliwość sprawdzenia rejestrów programów emerytalnych, prowadzonych przez PKO TFI, możliwość korzystania z otwartej bankowości (dodawanie rachunków z innych instytucji), czy wymianę walut w internetowym kantorze PKO BP. Za pomocą IKO bez konta można także założyć rachunek w PKO. Bank liczy, że dzięki otwarciu aplikacji na klientów innych instytucji zwiększy liczbę jej użytkowników do 10 mln. Obecnie ma ich 6,8 mln.

Przeczytajcie także: Nowe podejście PKO do rozwoju aplikacji mobilnej

Natomiast pożyczki dla "nie klientów" to tylko jedna z nowych funkcji, jaka pojawiła się w IKO podczas ostatniej aktualizacji (dostępna jest zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS). Inna, to opisywane już przez cashless.pl profile dla klientów posiadających w PKO rachunki firmowe. Bank umożliwił także za pomocą IKO zakładanie konta dla dziecka i zamawianie do niego karty debetowej.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies