Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
InPost będzie miał własne płatności odroczone. Zaoferuje też własną bramkę do płatności internetowych

Rozwiązania przetestowane na polskim rynku mają posłużyć InPostowi do ekspansji na zagraniczne rynki e-commerce

Dzisiejszy Puls Biznesu pisze, na podstawie nieoficjalnych doniesień, o planach InPostu w zakresie płatności internetowych. Kilka tygodni temu spółka zarejestrowała znak handlowy InPost Izi a jeszcze wcześniej – InPost Pay. Jak wynika z informacji uzyskanych przez gazetę, jedną z tych marek, a więc InPost Izi, określane będą płatności internetowe połączone z aplikacją mobilną spółki.

Przeczytajcie także: InPost ma już 4 tys. paczkomatów na Wyspach

Aplikacja InPostu służy dziś do odbierania i nadawania przesyłek. W najbliższej przyszłości jej funkcjonalność zostanie zdecydowanie zwiększona. W sklepach internetowych pojawi się nowa metoda płatności – właśnie InPost Izi. Klient, który jednocześnie będzie korzystał z apki i wybierze płatności Izi, będzie mógł skorzystać z synergii obu usług, np. zamówić przesyłkę bezpośrednio do swojego ulubionego paczkomatu bez konieczności wskazywania który to – aplikacja będzie to pamiętać z poprzednich zakupów.

A to tylko jedna z nowych usług, która pojawi się w ofercie InPostu. Spółka chce też zaoferować płatności odroczone (z ang. buy now, pay later, BNPL). Ta innowacja pozwoli na sfinansowanie zakupów internetowych z kredytu. InPost ma współpracować w tym zakresie z jednym z banków, choć na razie nie wiadomo z którym.

Przeczytajcie także: Poczta Polska pracuje nad nową marką finansową

Jak pisze Puls Biznesu, InPost zakłada, że nowe usługi przetestuje na nowoczesnym polskim rynku, a następnie planuje za ich pomocą zawalczyć o rynki zagraniczne, które pod względem płatności są daleko w tyle za Polską. Ma się tym zająć zespół budowany przez byłego stratega PKO BP – Szymona Wałacha, który obecnie jest wiceprezesem InPostu.

Na marginesie warto wspomnieć, że InPost Izi to kolejne podejście tej firmy do płatności. Kilka lat temu wraz z eCardem budowała usługę o nazwie NeoClick. Ona również miała ułatwiać zakupy internetowe dzięki integracji płatności z usługami logistycznymi InPostu. Pod koniec 2017 r. projekt jednak upadł. Więcej na ten temat w tekście: Pamiętacie spółkę o nazwie NeoClick? Bardzo ciekawy pomysł, ale chyba nie wypalił i powoli umiera…

Źródło: Puls Biznesu

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies