Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
InPost wprowadza nowe maszyny. W appkomatach zrezygnowano z dużego ekranu

Maszyny nowego typu stanęły w Warszawie i Krakowie, a obsługuje się je za pomocą aplikacji

InPost poinformował o uruchomieniu nowego typu maszyn do nadawania i odbierania przesyłek. W urządzeniu, nazywanym przez operatora appkomatem, zrezygnowano z dużego ekranu do obsługi, a paczki nadaje się i odbiera przy użyciu aplikacji InPost Mobile.

Przeczytajcie także: InPost rozwija się w Hiszpanii i Portugalii

Przykładowo, aby odebrać paczkę, należy w aplikacji wybrać opcję "otwórz skrytkę zdalnie" lub wyświetlić na telefonie kod QR i zeskanować go za pomocą czytnika w maszynie. Taki rodzaj obsługi nie będzie zaskoczeniem dla wielu użytkowników. W ten sposób można było już wcześniej korzystać z tradycyjnych paczkomatów InPostu.

Pierwsze appkomaty można znaleźć w Warszawie i Krakowie, a operator zapowiada, że kolejne będą sukcesywnie pojawiać się w innych polskich miastach. InPost podkreśla, że nowy typ urządzeń potrzebuje mniej energii elektrycznej niż dotychczasowe paczkomaty. Dodatkowo część maszyn będzie wyposażona w panele fotowoltaiczne, a także w czujniki umożliwiające sprawdzenie jakości powietrza w okolicy.

Przeczytajcie także: Szymon Wałach przeszedł do InPostu

Nowe maszyny InPostu można traktować jako odpowiedź na wyzwanie postawione przez Allegro, które, przy rozbudowaniu swojej sieci maszyn do odbioru paczek, zdecydowało się na zielone akcenty. Przy automatach sadzona jest roślinność, podtrzymywana przez konstrukcję zbudowaną w 90 proc. z recyklingowanego drewna. Same urządzenia zasilane są energią pochodzącą z odnawialnych źródeł, a także wyposażone w czujniki jakości powietrza.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies