Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro uruchamia swoje automaty paczkowe w kolejnych miastach. Za rok chce ich mieć minimum 3 tys.

Firma e-commerce nawiązała też współpracę z Shellem i Stokrotką – ma to przyspieszyć rozwój nowej usługi poza największymi miastami

Allegro chwali się rozszerzeniem zasięgu usługi One Box, czyli automatów paczkowych. Na początku listopada firma informowała, że jej maszyny pracują w Warszawie, teraz mogą z nich korzystać także mieszkańcy Poznania, Bydgoszczy, Łodzi, Gdyni, Gdańska, Wrocławia, Krakowa i Katowic. Firma deklaruje, że do końca przyszłego roku nowa sieć będzie obejmować minimum 3 tys. zielonych automatów w całej Polsce.

Przeczytajcie także: Blik chce rozliczać transakcje w euro

Rodzimy gigant e-commerce zapewnia, że z nową usługą zamierza też trafić do mniejszych miast. W tym celu podpisał umowę z koncernem paliwowym Shell oraz siecią sklepów Stokrotka. Urządzeń umożliwiających odbieranie przesyłek należy się zatem spodziewać na stacjach benzynowych oraz w pobliżu marketów. Firma zapewnia, że maszyny te zaprojektowano z myślą o osobach z niepełnosprawnościami – na wsparcie mogą liczyć m.in. klienci niewidzący albo niesłyszący.

Przeczytajcie także: Sejm odroczył obniżkę limitu na płatności gotówkowe firm

Urządzenia One Box by Allegro mają też zachęcać do działań proekologicznych. Same automaty zasilane są energią pochodzącą z odnawialnych źródeł i posiadają czujniki jakości powietrza. Teraz spółka informuje też o możliwości pozbycia się elektroniki zalegającej w domu (działającej). Po pierwszej odebranej przesyłce każdy klient otrzyma kod uprawniający do darmowego nadania sprawnego, ale niepotrzebnego już urządzenia. W ten sposób można wspierać inicjatywę reUse. Z kolei po każdej 10 odebranej przesyłce Allegro zobowiązuje się do posadzenia drzewa w imieniu klienta. Pierwsze drzewa zostaną posadzone jeszcze w tym roku.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies