Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro uruchomiło sieć własnych automatów paczkowych pod marką One Box by Allegro. Operator postawił już 600 maszyn

Urządzenia sieci One Box by Allegro działają już w Warszawie. Wkrótce mają ruszyć w kolejnych miastach, m.in. w Łodzi, Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu i Toruniu

Allegro poinformowało o uruchomieniu własnej sieci urządzeń do odbioru przesyłek pod nazwą One Box by Allegro. Pierwsze automaty pracują już w Warszawie, a wkrótce kolejne staną w kilku innych, dużych miastach Polski. Łącznie postawiono już 600 maszyn, a do końca przyszłego roku ma ich być 3 tys. Partnerem Allegro przy tym projekcie jest firma logistyczna UPS.

Przeczytajcie także: Klarna zaprezentowała nową aplikację mobilną

One Box by Allegro, czyli sieć automatów paczkowych należąca do największej platformy e-commerce w Polsce, jest elementem większego projektu o nazwie One by Allegro. Obejmuje on także sieć punktów odbioru przesyłek One Punkt oraz usługę obsługi zamówień dla sprzedawców określaną mianem One Fulfillment.

Przeczytajcie także: Allegro obniża cenę pakietu Smart

Allegro chwali się, że wszystkie automaty paczkowe tej firmy zasilane są energią pochodzącą z odnawialnych źródeł a także, że konstrukcja podtrzymująca zasadzoną przy nich roślinność została zbudowana w 90 proc. z recyklingowanego drewna. Urządzenia będą posiadać udogodnienia dla osób niesłyszących i niedowidzących oraz czujniki jakości powietrza. Odpowiednie funkcje umożliwiające korzystanie z automatów paczkowych zostały już zaimplementowane do aplikacji mobilnej Allegro.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies