Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Worldline sprzedało biznes terminalowy. Ingenico znów będzie działać jako oddzielna firma

Ingenico, oprócz projektowania i produkcji terminali płatniczych, chce także rozwijać nowe usługi

Biuro prasowe Ingenico w Polsce informuje o finalizacji transakcji, w ramach której z firmy Worldline wydzielono dywizję zajmującą się projektowaniem i produkcją stacjonarnych terminali płatniczych. Ta następnie została przejęta przez fundusze Apollo Global Management. W rezultacie Ingenico znów będzie działać jako oddzielna firma pod własnym logo.

Przeczytajcie także: Duża zmiana w Allegro Pay Business

Jak przekazano serwisowi cashless.pl, Ingenico będzie kontynuować swoją podstawową działalność, a więc produkcję terminali POS. Dodatkowo spółka chce rozwijać inne usługi, m.in. chmurowe rozwiązania płatnicze czy urządzenia z systemem Android oparte o platformę Axium.

Ingenico to jeden z największych na świecie producentów tradycyjnych terminali płatniczych, dobrze znany także w Polsce. Płacąc za zakupy kartą lub smartfonem najczęściej zapewne korzystacie z urządzenia tej firmy, lub konkurencyjnej Verifone. Jednak coraz częściej na rynek urządzeń wchodzą nowi gracze, tacy jak PAX czy Sunmi. Ponadto konkurencję stanowią dostawcy softposów, a więc terminali w postaci aplikacji mobilnej możliwej do zainstalowania np. na smartfonie.

Przeczytajcie także: ITCARD wprowadza terminale z Androidem

Zjawiska te stały się zapewne jedną z kilku przyczyn konsolidacji na rynku płatności, w ramach której także Ingenico było celem przejęcia. Pod koniec 2020 r. spółkę kupiła europejska grupa Worldline. Już parę miesięcy później pojawiły się informacje, że chce ona sprzedać dział zajmujący się produkcją urządzeń a rozmowy z Apollo rozpoczęły się na początku 2022 r. Pisaliśmy o tym w tekście Szykuje się duża transakcja na rynku terminali. Worldline przygotowuje się do sprzedaży części biznesu.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies