Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro rozszerza współpracę z Aion Bankiem. Będzie odsprzedawać wierzytelności z tytułu BNPL

Dotychczasowa umowa obejmowała sprzedaż wierzytelności z tytułu kredytów konsumenckich o różnej liczbie rat

Allegro rozszerza współpracę z Aion Bankiem przy usłudze Allegro Pay. Jak wynika z opublikowanego dziś komunikatu spółki, Allegro będzie mogło sprzedawać Aionowi wierzytelności z tytułu kredytów 30-dniowych, a więc popularnej usługi "kup teraz, zapłać później".

Przeczytajcie także: Możliwa regulacja płatności odroczonych

Jak wspomniałam, jest to rozszerzenie dotychczasowej umowy między podmiotami z października zeszłego roku. Strony uzgodniły wtedy 6-miesięczny, odnawialny limit sprzedaży części portfela wierzytelności konsumenckich Allegro Pay w wysokości do 500 mln zł. Do tej pory jednak wierzytelności nabywane przez Aion ograniczały się do kredytów konsumenckich o różnej liczbie rat. Teraz współpraca obejmie kolejny segment, czyli płatności odroczone.

"Poprzez sprzedaż kredytów konsumenckich "Kup teraz, zapłać później" do Aion w ramach rozszerzonej współpracy, Spółka spodziewa się, że wartość portfela pracujących kredytów klientów, które musi sfinansować z własnych zasobów kapitałowych, zmniejszy się proporcjonalnie" – czytam w komunikacie Allegro.

Przeczytajcie także: Dynamiczny wzrost sektora BNPL

Przy okazji niedawnej publikacji wyników kwartalnych, Allegro podało, że wartość pożyczek udzielonych za pośrednictwem Allegro Pay przekroczyła w III kw. 1,4 mld zł. To o ponad 150 proc. więcej niż w okresie lipiec – wrzesień 2021 roku. W omawianym kwartale Aion kupił od Allegro pożyczki ratalne o wartości blisko 350 mln zł (w porównaniu z kwartałem poprzedzającym oznacza to wzrost o 28 proc.), co zmniejszyło zapotrzebowanie na kapitał obrotowy.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies