Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro rozszerza współpracę z Aion Bankiem. Będzie odsprzedawać wierzytelności z tytułu BNPL

Dotychczasowa umowa obejmowała sprzedaż wierzytelności z tytułu kredytów konsumenckich o różnej liczbie rat

Allegro rozszerza współpracę z Aion Bankiem przy usłudze Allegro Pay. Jak wynika z opublikowanego dziś komunikatu spółki, Allegro będzie mogło sprzedawać Aionowi wierzytelności z tytułu kredytów 30-dniowych, a więc popularnej usługi "kup teraz, zapłać później".

Przeczytajcie także: Możliwa regulacja płatności odroczonych

Jak wspomniałam, jest to rozszerzenie dotychczasowej umowy między podmiotami z października zeszłego roku. Strony uzgodniły wtedy 6-miesięczny, odnawialny limit sprzedaży części portfela wierzytelności konsumenckich Allegro Pay w wysokości do 500 mln zł. Do tej pory jednak wierzytelności nabywane przez Aion ograniczały się do kredytów konsumenckich o różnej liczbie rat. Teraz współpraca obejmie kolejny segment, czyli płatności odroczone.

"Poprzez sprzedaż kredytów konsumenckich "Kup teraz, zapłać później" do Aion w ramach rozszerzonej współpracy, Spółka spodziewa się, że wartość portfela pracujących kredytów klientów, które musi sfinansować z własnych zasobów kapitałowych, zmniejszy się proporcjonalnie" – czytam w komunikacie Allegro.

Przeczytajcie także: Dynamiczny wzrost sektora BNPL

Przy okazji niedawnej publikacji wyników kwartalnych, Allegro podało, że wartość pożyczek udzielonych za pośrednictwem Allegro Pay przekroczyła w III kw. 1,4 mld zł. To o ponad 150 proc. więcej niż w okresie lipiec – wrzesień 2021 roku. W omawianym kwartale Aion kupił od Allegro pożyczki ratalne o wartości blisko 350 mln zł (w porównaniu z kwartałem poprzedzającym oznacza to wzrost o 28 proc.), co zmniejszyło zapotrzebowanie na kapitał obrotowy.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies