Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bilet autostradowy kupicie już w trzeciej aplikacji Orlenu. Funkcja jest dostępna w Orlen Vitay

Wcześniej bilety autostradowe były dostępne w apkach Orlen Pay i mFlota

W aplikacji Orlen Vitay kupicie bilet autostradowy. Wersję programu, która zawiera nową funkcję, można już znaleźć w sklepach z apkami Google Play i App Store.

Przeczytajcie także: Jak „przesiąść się” z e-TOLL PL na apki do zakupów biletów autostradowych

Bilety autostradowe to jeden ze sposobów regulowania należności za przejazd płatnymi odcinkami A2 Konin – Stryków i A4 Wrocław – Sośnica, odkąd 1 grudnia 2021 r. z państwowych autostrad zlikwidowano szlabany i punkty manualnego poboru opłat. Bilety takie można kupić w formie papierowej na wybranych stacjach paliw Orlenu oraz Lotosu albo w jednej z kilku aplikacji. Są to obecnie: rządowa e-TOLL Bilet, Autopay, mPay, SkyCash, Spark, a także apki Orlenu. Jak mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, najpierw funkcja ta pojawiła się w Orlen Pay i mFlota, a w ostatnich dniach dodano ją również w aplikacji Orlen Vitay.

Przeczytajcie także: Płatności online w aplikacji Fixly

Przy zakupie biletu autostradowego – zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej – należy każdorazowo podawać planowany termin podróży (od wskazanej daty i godziny bilet będzie ważny przez 48 godzin) oraz węzeł wjazdowy i zjazdowy. Niezbędne jest też wskazanie numeru rejestracyjnego pojazdu. Alternatywą jest rejestracja w systemie e-TOLL i rozliczanie się na podstawie danych geolokalizacyjnych przesyłanych za pomocą aplikacji e-TOLL PL bądź urządzeń pokładowych, np. Yanosika.

Z kolei automatyczny zakup biletu autostradowego na podstawie lokalizacji umożliwia aplikacja Autopay, o czym więcej przeczytacie tutaj.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies