Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bilet autostradowy kupicie już w trzeciej aplikacji Orlenu. Funkcja jest dostępna w Orlen Vitay

Wcześniej bilety autostradowe były dostępne w apkach Orlen Pay i mFlota

W aplikacji Orlen Vitay kupicie bilet autostradowy. Wersję programu, która zawiera nową funkcję, można już znaleźć w sklepach z apkami Google Play i App Store.

Przeczytajcie także: Jak „przesiąść się” z e-TOLL PL na apki do zakupów biletów autostradowych

Bilety autostradowe to jeden ze sposobów regulowania należności za przejazd płatnymi odcinkami A2 Konin – Stryków i A4 Wrocław – Sośnica, odkąd 1 grudnia 2021 r. z państwowych autostrad zlikwidowano szlabany i punkty manualnego poboru opłat. Bilety takie można kupić w formie papierowej na wybranych stacjach paliw Orlenu oraz Lotosu albo w jednej z kilku aplikacji. Są to obecnie: rządowa e-TOLL Bilet, Autopay, mPay, SkyCash, Spark, a także apki Orlenu. Jak mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, najpierw funkcja ta pojawiła się w Orlen Pay i mFlota, a w ostatnich dniach dodano ją również w aplikacji Orlen Vitay.

Przeczytajcie także: Płatności online w aplikacji Fixly

Przy zakupie biletu autostradowego – zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej – należy każdorazowo podawać planowany termin podróży (od wskazanej daty i godziny bilet będzie ważny przez 48 godzin) oraz węzeł wjazdowy i zjazdowy. Niezbędne jest też wskazanie numeru rejestracyjnego pojazdu. Alternatywą jest rejestracja w systemie e-TOLL i rozliczanie się na podstawie danych geolokalizacyjnych przesyłanych za pomocą aplikacji e-TOLL PL bądź urządzeń pokładowych, np. Yanosika.

Z kolei automatyczny zakup biletu autostradowego na podstawie lokalizacji umożliwia aplikacja Autopay, o czym więcej przeczytacie tutaj.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies