Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W aplikacji Orlen Pay też zapłacicie za autostrady. Bramki z państwowych odcinków szybkich dróg mają zniknąć już jutro

Wcześniej udostępnienie płatności za przejazd państwowymi odcinkami autostrad zapowiedzieli już operatorzy Autopay i Spark

Od 1 grudnia br. użytkownicy motocykli i aut osobowych nie będą mogli opłacać przejazdu na bramkach, jeśli skorzystają z odcinków autostrad A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław-Sośnica. Stosowane do tej pory rozwiązanie zastąpią aplikacja e-TOLL oraz elektroniczny bilet autostradowy. Zakup tego ostatniego umożliwi Orlen – zarówno na stacjach paliw, jak i w aplikacjach. Najpierw w Orlen Pay oraz mFlota, a wkrótce także w Orlen Vitay.

Przeczytajcie także: Black Friday 2021 najlepszym dniem w historii Blika

E-bilet autostradowy można kupić z 60-dniowym wyprzedzeniem. Jest ważny przez 48 godzin od zadeklarowanej daty i godziny rozpoczęcia podróży, a zwrot niewykorzystanego biletu będzie możliwy w taki sam sposób, w jaki bilet zakupiono. Podczas transakcji kierowca musi podać m.in. numer rejestracyjny pojazdu, ale też szczegóły planowanej podróży. Na każdy przejazd trzeba kupić osobny bilet.

Jeżeli ktoś nie chce lub nie może kupić biletu przez aplikacje, może go nabyć stacjonarnie – np. na wspomnianych już stacjach paliw Orlen. Firma zapewnia w komunikacie, że uruchomiła na nich dodatkowe kasy oraz mobilnych kasjerów. Od 1 grudnia e-bilety będą dostępne w ponad 230 placówkach, znajdujących się w pobliżu płatnych odcinków autostrad. Ich liczba ma jednak rosnąć. Listę stacji, na których realizowana jest usługa, można znaleźć na stronie koncernu.

Przeczytajcie także: Xiaomi Pay i SwatchPay wkrótce w PKO BP

Swoje rozwiązanie dla kierowców, którzy będą się poruszać A2 lub A4, przygotował także Autopay. Z punktu widzenia kierowcy ma ono być równie wygodne, jak w przypadku obsługiwanych już przez Autopay koncesjonowanych odcinków A1 i A4. Użytkownik aplikacji w przypadku państwowych dróg będzie jednak musiał wyrazić zgodę na dostęp apki do jego lokalizacji. Aby rozwiązanie zadziałało, trzeba uruchomić apkę na smartfonie i musi być ona włączona. Więcej informacji na temat nadchodzących zmian znajdziecie w tym tekście.

Bilety autostradowe będą też dostępne w aplikacji Spark. Za jej pomocą będzie można opłacać przejazd samochodami o masie do 3,5 tony oraz motocyklami, także należącymi do innych osób niż użytkownik aplikacji. Nowa usługa będzie udostępniona w pierwszej kolejności użytkownikom Spark posiadającym telefony z systemem iOS. Potem dołączą do nich właściciele urządzeń z Androidem.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies