Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Black Friday 2021 najlepszym dniem w historii Blika. Użytkownicy wykonali 3,2 mln transakcji

W ciągu czterech dni promowanych jako festiwale zakupowe, z pomocą Blika wydano 1,6 mld zł

Polski Standard Płatności, operator systemu Blik, poinformował, że z pomocą tego narzędzia użytkownicy wydali ponad 1,6 mld zł w ciągu czterech dni: od Black Friday do Cyber Monday. Złożyło się na to 11 mln transakcji, z których największą część stanowiły zakupy online: 8,8 mln płatności o wartości 1,2 mld zł.

Przeczytajcie także: Booksy przejął konkurenta z Francji – startup Kiute

W ciągu czterech wspomnianych dni najwięcej transakcji wykonano w piątek 26 listopada. Był to najlepszy transakcyjnie dzień w całej historii Blika – zrealizowano wówczas blisko 3,2 mln transakcji (3,8 mln, jeśli liczyć także transakcje P2P, czyli przelewy na numer telefonu). Tego dnia korzystając z Blika, użytkownicy wydali w sieci ponad 400 mln zł. Dla porównania rok temu było to 300 mln zł. Wydatki w ciągu czterech dni były większe od zeszłorocznych o 500 mln zł.

PSP zaznacza w swoim komunikacie, że zauważalnie wzrosło użycie Blika w płatnościach w sklepach stacjonarnych. O ile w miniony weekend w ten sposób zrealizowano 1,3 mln transakcji o wartości 77 mln zł, o tyle przed rokiem było to niespełna 500 tys. płatności o wartości 31 mln zł. Część transakcji przeprowadzonych w ostatni weekend wykonano zbliżeniowo – na początku tego miesiąca rozwiązanie to stało się dostępne w sześciu bankach.

Przeczytajcie także: Getin w aplikacji i serwisie udostępnił kantor walutowy

Niedawno pojawiło się podsumowanie funkcjonowania Blika w III kw. Użytkownicy zrealizowali z jego użyciem w tym okresie 194 mln transakcji o wartości blisko 27 mld zł. Z kolei od początku roku użytkownicy Blika zrealizowali już ponad 500 mln transakcji o wartości ponad 70 mld zł. Choć wśród rodzajów transakcji wciąż dominują zakupy w internecie, to rośnie popularność przelewów na numer telefonu Blik oraz transakcji w tradycyjnych terminalach. Na koniec września z usług PSP aktywnie korzystało 8,6 mln osób.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies