Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Getin doszlusował do rynkowego standardu. W aplikacji i serwisie udostępnił kantor walutowy

Kantor walutowy Getinu pozwala na wymianę złotych na euro, dolary, franki szwajcarskie, funty i odwrotnie

Getin poinformował o wprowadzeniu do oferty nowej usługi. W jego aplikacji mobilnej oraz internetowym serwisie transakcyjnym pojawił się kantor wymiany walut. Z funkcji korzystać mogą wszyscy detaliczni klienci instytucji. Obecnie kantor pozwala na wymianę czterech walut obcych, a więc euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara. Usługa powstała przy współpracy z firmą Basement.

Przeczytajcie także: Getin ma problem z fraudami

Funkcjonalność kantoru Getin uzupełnił o kilka innych usług. Pozwala on m.in. na wcześniejsze zaplanowanie zleceń, na przykład ustalenie oczekiwanego kursu wymiany. W ten sposób zaplanowana transakcja zostanie przeprowadzona automatycznie, w chwili kiedy zostaną osiągnięte parametry ustawione dla danego zlecenia. Ponadto klient korzystający z kantoru może wybrać opcję otrzymywania powiadomień o zmieniających się parametrach rynkowych, np. osiągnieciu oczekiwanego kursu.

– Kantor jest uzupełnieniem dostępnej w Getin Banku oferty karty wielowalutowej, która umożliwia bezkosztowe płatności w wybranych walutach – mówi Filip Kaczmarek, dyrektor w Pionie produktu i sieci sprzedaży Getinu. Aby korzystać z tego udogodnienia, trzeba oczywiście wcześniej założyć rachunki w walutach, dla których będzie się przeprowadzać transakcje.

Przeczytajcie także: Getin wprowadza podwyżki opłat i prowizji

Kantory wymiany walut w swoich serwisach elektronicznych ma większość liczących się na polskim rynku banków. Mowa m.in o PKO BP, ING, mBanku czy Santanderze. Getin, wprowadzając taką usługę do swojego systemu i aplikacji, dołącza tym sposobem do rynkowego standardu. Kantory wraz z kartami wielowalutowymi przydają się szczególnie w trakcie podróży czy zakupów w zagranicznych sklepach internetowych.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies