Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Getin podnosi opłaty. Podwyżki dotyczą m.in. flagowego Konta Proste Zasady

Getin wprowadza także nową opłatę za kartę debetową oraz zwiększa wymogi uprawniające do zwolnienia z opłaty za prowadzenie Konta Proste Zasady

Getin poinformował klientów o zmianach w tabeli opłat i prowizji, które zaczną obowiązywać 1 stycznia przyszłego roku. Zmiany dotkną przede wszystkim klientów korzystających z flagowego rachunku oferowanego aktualnie przez bank, a więc Konta Proste Zasady.

Wśród zmian, jakie wejdą w życie za kilka tygodni, przede wszystkim zwraca uwagę decyzja banku o zwiększeniu wymagań uprawniających do zniesienia, wynoszącej 9 zł miesięcznie, opłaty za korzystanie z Konta Proste Zasady. Obecnie jest to przynajmniej jedna transakcja bezgotówkowa Blikiem lub kartą. Po 1 stycznia 2022 r. takich transakcji trzeba będzie wykonać co najmniej pięć.

Przeczytajcie także: Opaska Xiaomi z płatnościami już dostępna w Polsce

Ten sam warunek trzeba będzie spełnić, by uniknąć nowej opłaty wprowadzanej przez Getin, a więc z tytułu korzystania z karty debetowej. Opłata wynosić będzie 5 zł. Podsumowując, jeśli dziś klient posiada Konto Proste Zasady i zapłaci raz w miesiącu Blikiem lub kartą może korzystać z rachunku i plastiku bezpłatnie. Od przyszłego roku zapłaci za to już prawie 15 zł miesięcznie. Getin obiecuje jednocześnie, że powyższych opłat nie będzie pobierał od klientów w wieku poniżej 26 lat.

Jeśli chodzi pozostałe zmiany, to Getin wprowadza też wynoszącą 10 zł opłatę za wydanie i wznowienie karty innej niż z wizerunkiem standardowym. Zwolnieni z niej będą klienci, którzy zamówią plastik do końca bieżącego roku a także ci w wieku poniżej 26 lat.

Przeczytajcie także: Getin rozszerza zastosowanie systemu mojeID

Getin zacznie także pobierać opłatę w wysokości 5 zł miesięcznie za korzystanie z rachunków innych niż w złotych. Nie będzie ona dotyczyć jedynie klientów, którzy z konta walutowego spłacają kredyt udzielony przez Getin, posiadają rachunek Noble Private Banking lub spełnią warunek zwalniający z korzystania z Konta Proste Zasady (a więc wykonają min. 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu kartą lub Blikiem).

Niekorzystne zmiany czekają klientów odwiedzających oddziały Getinu. Liczba bezpłatnych wpłat i wypłat na rachunek własny zostanie ograniczona do jednej miesięcznie. Każda kolejna kosztować będzie 10 zł. Tyle samo wynosić będzie opłata za przelew wewnętrzny zlecony w placówce. Z 99 groszy do 1,5 zł wzrośnie koszt sprawdzenia salda w bankomacie a z 3,99 zł do 5 zł – opłata za pakiet SMS.

Z zapowiedzianych przez Getin zmian ucieszyć się mogą jedynie posiadacze rachunków Noble Private Banking. Getin zapowiedział, że opłatę za korzystanie z tego rachunku obniży z 250 zł na 150 zł miesięcznie i że nie będzie jej pobierał przez trzy miesiące od założenia konta. Na uniknięcie tego kosztu mogą liczyć klienci, którzy w poprzednich 12 miesiącach posiadali aktywa w wysokości średnio 500 tys. zł.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies