Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Coraz mniej pracy dla bankowców. Getin Noble Bank zapowiada zwolnienia

Bank planuje zwolnić do 650 osób

Getin Noble Bank poinformował o planach dotyczących redukcji zatrudnienia. Do stycznia 2022 r. może zwolnić do 650 pracowników spośród 3570 zatrudnianych osób. Zwolnieni mają otrzymać od firmy wsparcie.

Przeczytajcie także: Usługą Allegro Smart! podzielicie się z bliskimi

Jak tłumaczy instytucja, zmiany te wynikają z konieczności dostosowania struktury zatrudnienia do realnych potrzeb kadrowych Getin Noble Banku. Instytucja zamierza w najbliższym czasie przyspieszyć realizację procesów naprawczych oraz wzmocnić swoją efektywność biznesową. Podjęto więc decyzję o intensyfikacji rozwoju zdalnych kanałów obsługi oraz koncentracji na strategicznie istotnych liniach biznesowych.

Warto wspomnieć, że to kolejna fala zwolnień w Getinie. W lutym zeszłego roku bank poinformował o zamiarze zwolnienia 250 osób, a w czerwcu liczba ta została zwiększona do 600 pracowników.

Przeczytajcie także: Powstaje konkurencja dla Booksy

Redukcja zatrudnienia trwa również w innych bankach. O zwolnieniach informowały m.in. Pocztowy, Pekao, Santander czy BNP Paribas. Od dłuższego czasu zmniejsza się zapotrzebowanie banków na pracowników, co wynika z rozwoju elektronicznych sposobów obsługi i malejącego zainteresowania korzystaniem z usług bankowych w oddziałach. A ograniczenia związane z pandemią dodatkowo zmniejszyły ruch klientów w placówkach. Do tego instytucje muszą się mierzyć z rekordowo niskimi stopami procentowymi, co przy presji na wyniki skłania je do redukowania kosztów, w tym również tych związanych z wynagradzaniem pracowników.

Fot. freepik.com/pressfoto

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies