Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany w Santanderze. Bank zwolni w Polsce prawie jedną piątą pracowników

Santander zamierza przeprowadzić proces redukcji zatrudnienia do końca 2022 r.

Santander Bank Polska poinformował w komunikacie giełdowym o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych. Mają one objąć nie więcej niż 2 tys. pracowników, co stanowi bez mała 19 proc. całej załogi banku w Polsce. Cały proces ma zostać przeprowadzony do końca 2022 roku.

Przeczytajcie także: Dwa nowe banki w Santander Open

Z komunikatu Santandera wynika, że zwolnienia dotkną nie tylko pracowników oddziałów, ale także centrali. Zostały rozłożone na dwa lata z uwagi na nadzwyczajne warunki rynkowe związane z pandemią. – Zarząd banku powiadomi organizacje związkowe o przyczynach zwolnień grupowych i zwróci się do nich o przystąpienie do konsultacji. Zarząd powiadomi też urząd pracy – czytam w komunikacie Santandera. Wcześniej o zamiarze przeprowadzenia zwolnień w całej grupie Santandera informowała jej hiszpańska centrala.

Przeczytajcie także: Zmiany w cenniku Santandera

Zakładam, że Santander nie jest ostatnim bankiem, który w najbliższym czasie może być zmuszony do podjęcia trudnych decyzji kadrowych. Na trwające od dłuższego czasu procesy zmniejszające zapotrzebowanie banków na pracowników (rozwój elektronicznych kanałów obsługi i malejące zainteresowanie korzystaniem z usług bankowych w oddziałach) nakładają się nowe zjawiska. Ograniczenia związane z pandemią jeszcze zmniejszają ruch klientów w placówkach. Dodatkowo rekordowo niskie stopy procentowe i obciążenia regulacyjne wywierają presję na dochody instytucji, które w tej sytuacji muszą redukować koszty.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies