Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao zapowiada zwolnienia grupowe. W ubiegłym roku bank wstrzymał je ze względu na pandemię

Pekao zamierza zwolnić ponad 1100 pracowników, czyli ok. 8 proc. załogi

Biuro prasowe Banku Pekao poinformowało o rozpoczęciu przez tę instytucję konsultacji ze związkami zawodowymi w sprawie planowanych zwolnień grupowych. W ich wyniku z bankiem pożegnać się ma nie więcej niż 1110 pracowników (to ok. 8 proc. załogi). Kolejnym 1250 zatrudnionym zostaną zaproponowane zmiany warunków pracy.

Przeczytajcie także: Pekao wstrzymuje zwolnienia przez pandemię

Pekao tłumaczy decyzję postępującymi zmianami w sposobie bankowania, które uległy przyspieszeniu w czasie pandemii koronawirusa. Coraz więcej klientów swoje sprawy finansowe załatwia zdalnie, korzystając z bankowości elektronicznej. To z jednej strony wymusza zwiększone nakłady na cyfryzację usług. Z drugiej jednak powoduje konieczność dostosowania sieci oddziałów, a w związku z tym i liczebności załogi, do zmniejszonego zapotrzebowania na stacjonarną obsługę klientów.

Pekao informuje, że konsultacje ze stroną społeczną mają na celu osiągnięcie porozumienia w kwestii liczby osób i zakresu zwolnień, czasu, w jakim mają zostać zrealizowane, a także pakietu świadczeń gwarantowanych w ramach odpraw dla pracowników objętych procesem restrukturyzacji. Rozmowy potrwają do 23 marca bieżącego roku.

Przeczytajcie także: Obejrzyjcie ranking wpływowych kobiet w płatnościach

Warto przypomnieć, że bank Pekao planował już przeprowadzić zwolnienia grupowe w ubiegłym roku. Później jednak decyzję wstrzymano ze względu na rozwijającą się pandemię koronawirusa. Na ogłoszone dziś plany zapewne wpływ miało także przymusowe przejęcie przez Pekao Idea Banku, do którego doszło na przełomie grudnia i stycznia.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies