Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao wstrzymuje zwolnienia grupowe. To reakcja na trwającą pandemię

Wcześniej Pekao uzgodnił już zasady zwolnień grupowych ze związkami zawodowymi

Bank Pekao poinformował w komunikacie, że w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa podjęto decyzję o wstrzymaniu zwolnień grupowych, o których mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl w ubiegłym tygodniu. Instytucja uzgodniła wówczas ze związkami zawodowymi, że pracę straci nawet 1200 osób, a kolejnych 1350 pracowników usłyszy propozycję zmiany warunków zatrudnienia. Teraz priorytetem ma być zapewnienie bezpieczeństwa i ciągłości funkcjonowania instytucji.

Przeczytajcie także: Pieniądze przekazane do NBP to oszustwo związane z koronawirusem

W związku z pandemią jeden z największych polskich banków uruchomił sztab kryzysowy, który monitoruje sytuację i koordynuje działania. Instytucja zapewnia, że do minimum ograniczono liczbę spotkań wewnętrznych i zewnętrznych, a organizację szkoleń i podróży służbowych wstrzymano. Pokaźną część pracowników skierowano do świadczenia pracy zdalnej. Bank skrócił czas pracy placówek i wprowadził limity osób jednocześnie przebywających w oddziale. Spółka zapowiedziała też działania informacyjne, dzięki którym klienci poznają możliwości bankowości elektronicznej i aplikacji PeoPay.

Przeczytajcie także: Aplikacja mObywatel zaktualizowana z uwagi na koronawirusa

Wato przypomnieć, że podczas dzisiejszej konferencji prasowej Związek Banków Polskich zaprezentował pakiet działań, które mają ograniczyć wpływ koronawirusa i COVID-19 na gospodarkę. Pojawiła się m.in. deklaracja szybkiego podwyższenia limitu płatności bezgotówkowych bez konieczności autoryzacji PIN-em do 100 zł. Należy się także spodziewać dodatkowych kilkudziesięciu tysięcy terminali płatniczych w miejscach, gdzie notowana jest duża liczba transakcji, a jednocześnie brakuje POS-ów. Na ułatwienia mogą liczyć kredytobiorcy, którym zostaną zaproponowane wakacje kredytowe. Z taką inicjatywą wyszedł już mBank, który oferuje zawieszenie spłacania kapitałowej części raty na okres nawet 6 miesięcy.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies