Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Getin Bank wciąż ma problem z fraudami. Obniża domyślny limit wypłat z bankomatów Blikiem do 500 zł

Wcześniej Getin obniżył maksymalny limit wypłat Blikiem oraz wprowadził limit na przelewy pay by link w wysokości 4 tys. zł

Getin poinformował swoich klientów, że 15 listopada obniży domyślny limit na wypłaty gotówki oraz czeki Blik. Nowy limit będzie wynosił 500 zł. Jeżeli ktoś ma ustawiony wyższy – zostanie on automatycznie zredukowany. Niemniej klienci będą mogli wciąż go podnieść do maksimum 2,5 tys. zł. Bank tłumaczy swoją decyzję nasilonymi atakami oszustów, którzy wykorzystują Blika do kradzieży pieniędzy.

Przeczytajcie także: Płatności za parkowanie w aplikacji Getinu

Ogłoszona właśnie przez Getin zmiana to nie pierwsza w ostatnim czasie decyzja banku, którą tłumaczyć można kwestią nasilonych fraudów. W czerwcu ubiegłego roku instytucja obniżyła maksymalny limit wypłat gotówki z bankomatów Blikiem do 2,5 tys. z wcześniej obowiązującego na poziomie 5 tys. zł. Natomiast w marcu bieżącego roku Getin wprowadził limit w wysokości 4 tys. zł na przelewy internetowe typu pay by link.

Przeczytajcie także: Getin podnosi opłaty i prowizje

Oszustwa z wykorzystaniem wypłat gotówki Blikiem, to wciąż duży problem na rynku mimo akcji edukacyjnej prowadzonej przez banki oraz operatora systemu. Proceder najczęściej polega na próbie wyłudzenia pożyczki kodem Blik od użytkowników mediów społecznościowych po przejęciu kont na tego typu portalach. Jednak w wielu innych bankach zarówno domyślne jak i maksymalne limity wypłat Blikiem są wyższe niż w Getinie. Na przykład ING pozwala wypłacać maks. 10 tys. zł a Alior czy PKO BP – nawet 20 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies