Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa funkcja w aplikacji Getinu: płatności za postój w płatnych strefach parkowania. Rozwiązanie dostarcza mPay

Getin dołączył w ten sposób do grona kilku instytucji, oferujących płatności za parkowanie bezpośrednio w bankowości mobilnej

Od dzisiaj klienci Getin Banku mogą za pomocą jego aplikacji mobilnej opłacić postój samochodu w blisko 50 strefach parkowania miejskiego w całej Polsce. Informuje o tym operator aplikacji mPay, który dostarczył usługę. Klienci Getinu mogą opłacać parkowanie w modelu start-stop, a więc regulować należność za czas faktycznie spędzony autem w strefie płatnego postoju.

Przeczytajcie także: Allegro obniża cenę pakietu Smart

Spółka mPay wyjaśnia w komunikacie, że użytkownik aplikacji może nie tylko kupić w niej bilet parkingowy, ale też sprawdzać, ile czasu pozostało do zakończenia obowiązywania strefy płatnego parkowania. Po jego upływie (lub po wyczerpaniu środków), system wyłączy naliczanie i prześle informację na telefon kierowcy. Operator zaznacza też, że osoby korzystające z tego rozwiązania powinny na przedniej szybie samochodu umieścić naklejkę, informującą o sposobie rozliczania należności za postój. Można ją pobrać ze strony mPay.

Przeczytajcie także: PKO BP w końcu wyłącza aplikację na Windows Phone

Getin nawiązując współpracę z mPay dołącza do grona kilku banków, które oferują już płatności za parkowanie w swoich aplikacjach. Większość z nich, a więc PKO BP, Santander, Millennium, BNP Paribas, Alior i ING współpracują na tym polu z operatorem konkurencyjnej dla mPay aplikacji moBiLET. Część z tych banków umożliwia także zakup biletów komunikacji miejskiej. Z kolei Pekao przy płatnościach za parkowanie w centrach miast nawiązał współpracę z operatorem aplikacji SkyCash. Za pomocą apek tych operatorów można już płacić za bilety w ponad 150 miastach. Z tego tekstu dowiecie się, w których.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies