Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa funkcja w aplikacji Getinu: płatności za postój w płatnych strefach parkowania. Rozwiązanie dostarcza mPay

Getin dołączył w ten sposób do grona kilku instytucji, oferujących płatności za parkowanie bezpośrednio w bankowości mobilnej

Od dzisiaj klienci Getin Banku mogą za pomocą jego aplikacji mobilnej opłacić postój samochodu w blisko 50 strefach parkowania miejskiego w całej Polsce. Informuje o tym operator aplikacji mPay, który dostarczył usługę. Klienci Getinu mogą opłacać parkowanie w modelu start-stop, a więc regulować należność za czas faktycznie spędzony autem w strefie płatnego postoju.

Przeczytajcie także: Allegro obniża cenę pakietu Smart

Spółka mPay wyjaśnia w komunikacie, że użytkownik aplikacji może nie tylko kupić w niej bilet parkingowy, ale też sprawdzać, ile czasu pozostało do zakończenia obowiązywania strefy płatnego parkowania. Po jego upływie (lub po wyczerpaniu środków), system wyłączy naliczanie i prześle informację na telefon kierowcy. Operator zaznacza też, że osoby korzystające z tego rozwiązania powinny na przedniej szybie samochodu umieścić naklejkę, informującą o sposobie rozliczania należności za postój. Można ją pobrać ze strony mPay.

Przeczytajcie także: PKO BP w końcu wyłącza aplikację na Windows Phone

Getin nawiązując współpracę z mPay dołącza do grona kilku banków, które oferują już płatności za parkowanie w swoich aplikacjach. Większość z nich, a więc PKO BP, Santander, Millennium, BNP Paribas, Alior i ING współpracują na tym polu z operatorem konkurencyjnej dla mPay aplikacji moBiLET. Część z tych banków umożliwia także zakup biletów komunikacji miejskiej. Z kolei Pekao przy płatnościach za parkowanie w centrach miast nawiązał współpracę z operatorem aplikacji SkyCash. Za pomocą apek tych operatorów można już płacić za bilety w ponad 150 miastach. Z tego tekstu dowiecie się, w których.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies