Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa funkcja w aplikacji dla poszukujących fachowców. Fixly wprowadza płatności online za wykonane usługi

Rozliczaniem transakcji w ramach aplikacji Fixly zajmuje się spółka PayU

Fixly to aplikacja mobilna łącząca fachowców, np. ekipy remontowe, z klientami, którzy potrzebują ich usług, a więc np. właścicielami mieszkań do renowacji. Obecnie znalezienie solidnych wykonawców nie jest łatwe, więc aplikacja może w tym pomóc. Teraz pojawiła się w niej nowa funkcja, która dodatkowo może służyć zabezpieczeniu się przed niewywiązaniem się przez ekipę ze zlecenia. Mowa o płatnościach.

Przeczytajcie także: PayU wprowadza płatności odroczone od PayPo

W markecie Google Play możecie już znaleźć aktualizację, która zawiera nową funkcję zapowiedzianą przez operatora Fixly kilka tygodni temu przy okazji publikacji nowego regulaminu (w App Store na razie nie widzę jeszcze nowej wersji aplikacji). Płatności są dostępne w wybranych kategoriach usług oraz u wybranych wykonawców – ci muszą najpierw zgłosić chęć oferowania tej opcji i przejść weryfikację swoich danych.

Przeczytajcie także: Allegro szykuje się do sprzedaży ubezpieczeń

Z punktu widzenia fachowców sprzedających swoje usługi zaletą płatności Fixly jest fakt, że klient musi przesłać należność na swego rodzaju rachunek powierniczy przed zakończeniem robót. To zmniejsza ryzyko nieotrzymania płatności za pracę. Środki zostaną przesłane na konto wykonawcy po potwierdzeniu przez zleceniobiorcę zrealizowania zamówienia, a Fixly deklaruje, że nie pobiera za to dodatkowych prowizji ani opłat. Z kolei z punktu widzenia klienta nowa forma rozliczenia może być pewną gwarancją należytego wykonania zamówienia.

Płatności Fixly obsługiwane są przez spółkę PayU, jednego z liderów polskiego rynku płatności elektronicznych. Nie powinno to dziwić, gdyż operatorem Fixly jest firma OLX Group, należąca do połoudniowoafrykańskiego koncernu Naspers. A ten jest jednocześnie właścicielem PayU.

Okiem redaktora

Zaproponowane przez operatora Fixly rozwiązanie wydaje mi się bardzo ciekawą usługą i powinno spotkać się z szerokim zainteresowaniem klientów korzystających z aplikacji. Niestety, na razie nie jest łatwo znaleźć usługodawców akceptujących płatności Fixly. Akurat poszukuję ekipy do remontu mieszkania i na sześć firm, które odpowiedziały na zamieszczone przeze mnie zapytanie, żadna nie akceptuje płatności Fixly. Teraz zaczynam się zastanawiać, czy to dlatego, że boją się iż im nie zapłacę, gdy zobaczę efekt ich pracy czy dlatego, że jeszcze nie wiedzą o nowej funkcji albo nie przebrnęły procedury weryfikacyjnej, poprzedzającej udostępnienie płatności Fixly.

Jacek Uryniuk
KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies