Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AKTUALIZACJA (OST. AKAPIT)
Allegro szykuje się do sprzedaży ubezpieczeń. Platforma wprowadziła odpowiednie zmiany w polityce ochrony prywatności

Allegro współpracowało już z PZU przy oferowaniu ubezpieczeń produktów sprzedawanych na platformie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w nowym projekcie ochronę dostarczy Ergo Hestia

"Wkrótce na Allegro kupisz ubezpieczenie" – informuje swoich użytkowników popularna platforma e-commerce. Na razie nie zdradza jednak więcej szczegółów, a informację tę podaje jedynie jako powód zmian wprowadzanych w polityce ochrony prywatności. Zapytałam biuro prasowe Allegro o to, jakie ubezpieczenia pojawią się na platformie, a także kiedy spodziewać się wdrożenia. Jeśli otrzymam odpowiedź, zaktualizuję ten tekst lub napiszę kolejny.

Przeczytajcie także: Allegro wprowadza nowe opłaty za dostawy przesyłek

Allegro już wcześniej oferowało swoim użytkownikom ubezpieczenia produktów sprzedawanych na platformie. Dzięki współpracy z PZU w kwietniu 2018 r. pojawiła się możliwość ubezpieczenia sprzętu RTV i AGD na wypadek kradzieży lub awarii po wygaśnięciu gwarancji producenta. Z czasem doszła również oferta wykupienia polisy przy zakupie roweru w zakresie OC rowerzysty i casco roweru, a także ubezpieczenie opon zapewniające naprawę lub wymianę w razie awarii. Jeśli użytkownik zdecydował się na taką usługę dodatkową, po wyborze sposobu dostawy i metody płatności musiał uzupełnić dane niezbędne do polisy. Koszt ochrony był doliczany do ceny przedmiotu, a po finalizacji transakcji klient otrzymywał polisę mailem.

Obecnie nie widzę jednak takiej opcji na aukcjach, które przejrzałam. Usunięto również podstronę Allegro z informacjami dla kupujących o ubezpieczeniu w PZU. Czy to oznacza, że firmy zrezygnowały ze współpracy? Poinformuję Was o tym, gdy otrzymam odpowiedzi od biur prasowych Allegro lub PZU.

Przeczytajcie także: Allegro skasowało zakupy na raty od.nowa

Czy zapowiedziane przez Allegro wprowadzenie ubezpieczeń do sprzedaży tym razem również będzie dotyczyło ochrony dosprzedawanej do wybranych kategorii produktów? Aktualizacja zasad przetwarzania danych osobowych w związku z usługami ubezpieczeniowymi może świadczyć o tym, że Allegro ma w tym zakresie bardziej ambitne plany. Niekoniecznie będzie je jednak realizowało z PZU. Jak udało mi się nieoficjalnie dowiedzieć, do gry może wejść sopocka Ergo Hestia.

Zainteresowanie platformy e-commerce polisami to jeden z przejawów rozwijającego się trendu embedded insurance, czyli umieszczania produktów ubezpieczeniowych w ofercie podmiotu, którego główna działalność nie jest związana z dostarczaniem usług ubezpieczeniowych. Więcej na ten temat przeczytacie w tekście: O walce ze złymi kierowcami, affinity 2.0 i insurtechowych ambicjach Generali.

AKTUALIZACJA

Biuro prasowe Allegro potwierdziło, że obecnie nie ma możliwości zakupu wcześniej dostępnego ubezpieczenia sprzętu. "Trwa przeprojektowywanie oferty ubezpieczeniowej i dlatego na ten moment ograniczyliśmy dostępność tej opcji" – przekazały służby prasowe Allegro w odpowiedzi na pytanie cashless.pl. Firma nie chce jednak na razie uchylić rąbka tajemnicy co do nowej oferty. Obiecuje, że podzieli się szczegółami bliżej terminu udostępnienia produktu dla kupujących.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies