Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro wprowadziło nowe opłaty za dostawy przesyłek. Obejmą m.in. korzystających z sieci automatów paczkowych

Nowy cennik nie dotyczy uczestników programu Smart, którzy płacą za dostawę w abonamencie

Allegro poinformowało dzisiaj o zmianach w cenniku metod dostawy. Klienci, którzy zdecydują się na usługę Allegro One Punkt, zapłacą do 8,49 zł, natomiast w przypadku Allegro One Box cena maksymalnie wyniesie 7,99 zł. Na te opłaty muszą się przygotować osoby, które nie korzystają z rozwiązania Smart, czyli programu dostaw w abonamencie.

Przeczytajcie także: Monzo pozyskało od inwestorów kilkaset mln dolarów

Allegro One Punkt to sieć punktów odbioru, a Allegro One Box to zielone automaty paczkowe stawiane przez potentata rodzimego rynku e-commerce. Choć wspomniane metody dostawy różnią się od siebie, to sprzedawca nie może ich udostępniać pojedynczo – występują wyłącznie w pakiecie. Do tej pory, w ramach promocji, korzystanie z nich było dla klienta darmowe. Od dziś Allegro będzie pobierało od sprzedawców opłaty za przesyłki do One Punkt lub One Box realizowane poza programem Smart. Koszt ten w części lub całości pokryją kupujący – sprzedawca decyduje, jaka będzie cena przesyłki dla jego klientów (do maksymalnych kwot podanych wyżej).

Jednocześnie firma zaznacza, że zamówienia złożone do 2 stycznia, ale nadane później, nie będą obarczone nową opłatą. Platforma zastrzega też, że w najbliższym czasie mogą występować pewne problemy: klient zamówi bezpłatną przesyłkę poza Allegro Smart, a firma pobierze od sprzedawcy opłatę. Koszty te mają jednak zostać zwrócone do końca stycznia.

Przeczytajcie także: Allegro skasowało zakupy na raty „od.nowa”

Warto także wspomnieć, że na początku grudnia 2021 roku Allegro zapowiedziało zmiany w cenniku dla sprzedających – będą one obowiązywać od 1 lutego i dotyczyć przesyłek w ramach programu Smart. Wedle nowych warunków, kwota pobierana od sprzedającego będzie zależała od wartości zamówienia. Niedługo później firma ogłosiła, że darmowa dostawa kurierem przy zakupach od 40 zł będzie stałym elementem programu Smart.

Korporacja chwali się rozwojem sieci punktów odbioru i automatów paczkowych. Tych ostatnich jest już ponad 1 tys. Maszyny pracują w Warszawie, Poznaniu, Bydgoszczy, Łodzi, Gdyni, Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie i Katowicach. Allegro deklaruje, że do końca br. nowa sieć będzie obejmować minimum 3 tys. zielonych automatów w całej Polsce. Rodzimy gigant e-commerce zapewnia, że z nową usługą zamierza też trafić do mniejszych miast. W tym celu podpisał umowę z koncernem paliwowym Shell oraz siecią sklepów Stokrotka.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies