Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Klientów ucieszą darmowe dostawy z Allegro. Ale zapłacą za nie sprzedawcy – już zapowiedziano podwyżki

Od 1 lutego 2022 kwota pobierana za przesyłki będzie zależeć od wartości zamówienia

Allegro zapowiada zmiany w cenniku dla sprzedających – będą obowiązywać od 1 lutego i dotyczyć przesyłek w ramach programu Smart. Wedle nowych warunków, kwota pobierana od sprzedającego będzie zależała od wartości zamówienia. W przypadku metod dostawy Allegro One Box i Allegro One Punkt opłata nie będzie pobierana bez względu na wartość zamówienia.

Przeczytajcie także: mPay będzie dystrybuował e-bilety autostradowe

Po zmianach opłaty będą wynosić odpowiednio 99 gr dla zamówień w przedziale 40-70,99 zł, 2,49 zł dla zamówień od 80 do niespełna 200 zł, blisko 4 zł za zamówienie od 200 do prawie 300 zł oraz niecałe 5 zł dla zamówień powyżej 300 zł. Ceny te dotyczą następujących metod dostawy: Allegro Paczkomaty InPost, Allegro Odbiór w Punkcie DPD i UPS, a także Allegro Punkty Poczta, Orlen, Żabka, Ruch. Dla metody Allegro Punkty Poczta pobranie opłaty są wyższe o kilka zł dla każdej wartości zamówienia.

W przypadku dostaw kurierem (UPS, DPD, Pocztex Kurier 48) opłaconych z góry opłata wyniesie niespełna 2 zł dla zamówień w przedziale 40-79,99 zł, blisko 4 zł dla zamówień od 80 do niespełna 200 zł, prawie 6 zł w przedziale 200-299,99 zł i niespełna 7 zł dla zamówień powyżej 300 zł. Należy mieć na uwadze, że w przypadku UPS ceny dotyczą przesyłek do 20 kg. Dla dostaw kurierem z płatnością przy odbiorze cennik wygląda podobnie, ale do każdej opłaty należy doliczyć 3,49 zł. Inaczej wygląda to w przypadku usługi Pocztex Kurier 48, gdzie opłaty wynoszą odpowiednio 5,48 zł, 7,48 zł, 9,48 zł oraz 10, 48 zł.

Jeśli porówna się to z obowiązującymi obecnie kosztami, w niektórych przypadkach widać wyraźne podwyżki.

Przeczytajcie także: Xiaomi Pay i SwatchPay wkrótce w PKO BP

Warto przypomnieć, że Allegro testuje darmowe dostawy w ramach programu Smart dla wszystkich zamówień – bez względu na wartość zamówienia (obecnie minimum wynosi 40 zł). Klienci są informowani mailowo, ile wynosi w ich przypadku dolna granica zamówienia. Można zakładać, że działania te stanowią odpowiedź na program lojalnościowy Amazona – w Prime klient może liczyć na darmową dostawę bez minimalnego progu zamówienia. Allegro stara się zatem reagować na działania konkurencji, ale robi to kosztem sprzedawców. A ci finalnie koszty i tak mogą przerzucić na klientów.

Allegro poinformowało też o przedłużeniu promocji, dzięki której nie płaci się za przesyłki kurierskie w ramach programu Smart, jeżeli minimalna wartość zamówienia wynosi 40 zł (wcześniej 80 zł). Pierwotnie miała ona obowiązywać do 3 stycznia (teraz obowiązuje do 31 stycznia 2022 r.).

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies