Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mPay będzie dystrybuował e-bilety autostradowe. To kolejna apka, za pomocą której można opłacać przejazd A2 i A4

Na liście partnerów systemu e-TOLL znajdują się obecnie: Orlen, mPay, Autopay i Platforma Detalistów z aplikacją Spark

Spółka mPay podpisała umowę z Ministerstwem Finansów, na mocy której kierowcy mogą uregulować należność za przejazd po płatnych odcinkach autostrad A2 Konin – Stryków i A4 Wrocław – Sośnica w aplikacji mPay.

Przeczytajcie także: mPay wchodzi w kryptowaluty

Od dziś obowiązuje nowy system wnoszenia opłat za przejazd państwowymi autostradami. Nie można już kupować tradycyjnych biletów przy szlabanie, a kierowcy pojazdów lekkich mają do wyboru jedną z kilku opcji. Mogą zarejestrować się w systemie e-TOLL i opłacać przejazd np. za pomocą aplikacji e-TOLL PL. Innym rozwiązaniem jest zakup biletu autostradowego u partnerów systemu. Ich lista, opublikowana na rządowej stronie, wymienia obecnie cztery podmioty: Orlen z aplikacjami Orlen Pay i mFlota, Autopay, Platformę Detalistów zarządzającą aplikacją Spark oraz właśnie mPay.

A jeśli ktoś nie chce lub nie może kupić biletu przez którąś z aplikacji, może nabyć go w formie wydrukowanej, np. na stacjach benzynowych znajdujących się w okolicach wjazdów na autostrady, w tym tych z sieci Orlenu.

Przeczytajcie także: Xiaomi Pay i SwatchPay wkrótce w PKO BP

Jak wygląda proces zakupu w aplikacji mPay? Kierowca wskazuje w apce miejsce wjazdu i zjazdu z autostrady oraz datę i godzinę podróży. Bilet będzie ważny przez 48 godzin od podanego terminu. W zależności od długości deklarowanej trasy naliczana jest odpowiednia opłata, która pobierana jest z podpiętej w apce karty lub ze środków zgromadzonych na mRachunku. Bilet można kupić z wyprzedzeniem (do 60 dni). Jeśli kierowca zmieni swoje plany, to może anulować bilet, o ile zrobi to przed godziną wskazaną jako czas rozpoczęcia podróży. Środki trafią wtedy z powrotem na jego rachunek w aplikacji.

Na inny model dystrybucji biletów autostradowych zdecydowało się Autopay. Kierowcy używający aplikacji tego operatora nie muszą wykupować biletu z wyprzedzeniem ani deklarować terminu podróży i przejeżdżanego odcinka. Autopay postawiło bowiem na geofencing – dzięki danym o lokalizacji telefonu użytkownika samodzielnie wykrywa przejazd płatnym odcinkiem drogi i pobiera stosowną opłatę po zakończeniu podróży. Dokładniejszy opis tego rozwiązania znajdziecie tekście: Autopay wybawi kierowców od e-Toll. Aplikacją zapłacicie teraz wygodniej także za przejazd państwowymi autostradami A2 i A4.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies