Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mPay będzie dystrybuował e-bilety autostradowe. To kolejna apka, za pomocą której można opłacać przejazd A2 i A4

Na liście partnerów systemu e-TOLL znajdują się obecnie: Orlen, mPay, Autopay i Platforma Detalistów z aplikacją Spark

Spółka mPay podpisała umowę z Ministerstwem Finansów, na mocy której kierowcy mogą uregulować należność za przejazd po płatnych odcinkach autostrad A2 Konin – Stryków i A4 Wrocław – Sośnica w aplikacji mPay.

Przeczytajcie także: mPay wchodzi w kryptowaluty

Od dziś obowiązuje nowy system wnoszenia opłat za przejazd państwowymi autostradami. Nie można już kupować tradycyjnych biletów przy szlabanie, a kierowcy pojazdów lekkich mają do wyboru jedną z kilku opcji. Mogą zarejestrować się w systemie e-TOLL i opłacać przejazd np. za pomocą aplikacji e-TOLL PL. Innym rozwiązaniem jest zakup biletu autostradowego u partnerów systemu. Ich lista, opublikowana na rządowej stronie, wymienia obecnie cztery podmioty: Orlen z aplikacjami Orlen Pay i mFlota, Autopay, Platformę Detalistów zarządzającą aplikacją Spark oraz właśnie mPay.

A jeśli ktoś nie chce lub nie może kupić biletu przez którąś z aplikacji, może nabyć go w formie wydrukowanej, np. na stacjach benzynowych znajdujących się w okolicach wjazdów na autostrady, w tym tych z sieci Orlenu.

Przeczytajcie także: Xiaomi Pay i SwatchPay wkrótce w PKO BP

Jak wygląda proces zakupu w aplikacji mPay? Kierowca wskazuje w apce miejsce wjazdu i zjazdu z autostrady oraz datę i godzinę podróży. Bilet będzie ważny przez 48 godzin od podanego terminu. W zależności od długości deklarowanej trasy naliczana jest odpowiednia opłata, która pobierana jest z podpiętej w apce karty lub ze środków zgromadzonych na mRachunku. Bilet można kupić z wyprzedzeniem (do 60 dni). Jeśli kierowca zmieni swoje plany, to może anulować bilet, o ile zrobi to przed godziną wskazaną jako czas rozpoczęcia podróży. Środki trafią wtedy z powrotem na jego rachunek w aplikacji.

Na inny model dystrybucji biletów autostradowych zdecydowało się Autopay. Kierowcy używający aplikacji tego operatora nie muszą wykupować biletu z wyprzedzeniem ani deklarować terminu podróży i przejeżdżanego odcinka. Autopay postawiło bowiem na geofencing – dzięki danym o lokalizacji telefonu użytkownika samodzielnie wykrywa przejazd płatnym odcinkiem drogi i pobiera stosowną opłatę po zakończeniu podróży. Dokładniejszy opis tego rozwiązania znajdziecie tekście: Autopay wybawi kierowców od e-Toll. Aplikacją zapłacicie teraz wygodniej także za przejazd państwowymi autostradami A2 i A4.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies