Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mPay wchodzi w kryptowaluty. Na początek chce zaproponować klientom stablecoina

mPay przy nowym projekcie będzie współpracował z firmą Dark Pool One

Spółka mPay, operator aplikacji o tej samej nazwie, poinformowała o nawiązaniu współpracy z Rafałem Zaorskim i powiązaną z nim firmą Dark Pool One. Umowa przewiduje podjęcie prac nad stablecoinem, czyli cyfrową walutą połączoną z aktywami, które nie podlegają silnym wahaniom kursu – np. tradycyjną walutą (dolarem, euro). mPay wprowadzi także do swojej apki zakładkę z portfelem kryptowalutowym.

Przeczytajcie także: Zakończono migrację produktów klientów Idea Banku do Pekao

Nowy projekt zakłada, że użytkownicy apki mPay będą mogli kupić stablecoina, przesłać go do innych portfeli cyfrowych i używać jako środka płatniczego za usługi oferowane przez operatora aplikacji (np. za bilety). Z komunikatu wynika jednak, że ma to być wstęp do szerszego projektu – w przyszłości w apce pojawi się możliwość przechowywania innych kryptowalut. Doniesienia te pozytywnie wpłynęły na kurs notowanej na New Connect spółki mPay.

Na początku roku pojawiła się informacja dotycząca możliwego przejęcia Domu Maklerskiego Banku BPS przez mPay. Dostęp do rozwiązań inwestycyjnych użytkownicy apki mieli otrzymać w drugiej połowie roku. Okazało się jednak, że KNF nie wyraziła zgody na tę transakcję. Kilka dni temu mPay złożył do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy. Inwestycja w DM BPS, podobnie jak próba wejścia na rynek kryptowalutowy, pokazuje, że mPay chce odgrywać ważniejszą rolę w obszarze usług inwestycyjnych.

Przeczytajcie także: Aplikacja Jush dostępna na platformę Android

Z kolei spółka Dark Pool One działa w obszarze cyfrowych aktywów. Na swojej stronie internetowej podmiot przekonuje, że jego celem jest przyspieszenie adopcji zdecentralizowanych finansów. Mowa jest też m.in. o budowaniu giełdy, która będzie płacić za składanie zleceń. Natomiast Rafał Zaorski to m.in. inwestor giełdowy, nazywany nieraz, być może na wyrost, największym polskim spekulantem.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies