Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mPay nie odpuszcza inwestycji w Dom Maklerski BPS. Spółka złożyła kolejny wniosek w tej sprawie do KNF

Wcześniej KNF nie wyraziła zgody na przejęcie kontroli nad DM BPS przez operatora aplikacji mPay

Zarząd mPay poinformował wczoraj, że złożył do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy dotyczącej jego inwestycji w Dom Maklerski BPS. Decyzja miała zostać podjęta po analizie wykonanej przy współpracy z jedną z międzynarodowych kancelarii doradczych.

Przeczytajcie także: KNF nie chce pozwolić na przejęcie DM BPS

mPay to jeden z liderów polskiego rynku tzw. płatności zdalnych, np. za bilety komunikacji miejskiej, parkowanie w centrach miast i bilety kolejowe. Od dłuższego czasu mPay buduje jednak tzw. superaplikację, w której znaleźć można wiele różnych funkcji. Pozwala więc już m.in. na zaciąganie pożyczek, nadawanie paczek czy zakup ubezpieczeń. Być może znajdą się w niej także instrumenty inwestycyjne, oferowane przez DM BPS. W lutym tego roku mPay ogłosił, że zamierza przejąć kontrolę nad tym podmiotem.

Przeczytajcie także: mPay chce być jak Robinhood

Jednak na początku listopada KNF sprzeciwiła się tej transakcji. Przyczyną miały być przesłanki zawarte w art. 106h Ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. W przepisie tym zawarto wiele różnych powodów, które mogą zmusić KNF do sprzeciwu w sprawie przejęcia większościowego pakietu akcji domu maklerskiego. Z informacji przekazanych serwisowi cashless.pl przez władze spółki mPay wynikało, że faktyczną przyczyną decyzji KNF stały się kwestie związane z wymogami kapitałowymi dotyczącymi Grupy Lew.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies