Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Spark wprowadza płatności za autostrady. Aplikacja zostanie zintegrowana z systemem e-Toll

Dzięki nowej funkcji użytkownicy aplikacji Spark będą mogli kupować bilety autostradowe na przejazdy państwowymi odcinkami A2 i A4

Władze spółki Platforma Detalistów, operatora aplikacji Spark, chwalą się integracją apki z systemami Krajowej Administracji Skarbowej i Ministerstwa Finansów. Dzięki temu portfel płatniczy Spark umożliwi dostęp do systemu e-Toll i kupowanie oraz płatność za bilety autostradowe na przejazdy państwowymi odcinkami A2 i A4. Za pomocą aplikacji Spark będzie można opłacać przejazd samochodami o masie do 3,5 tony oraz motocyklami.

Przeczytajcie także: Autopay umożliwi płatności za państwowe autostrady

Jak mówi serwisowi cashless.pl Cezary Pierzan, prezes Platformy Detalistów, za pomocą Spark będzie można kupować bilety autostradowe dla dowolnego pojazdu, a nie tylko należącego do użytkownika apki, a więc np. na rzecz auta małżonka czy rodzica na drugim końcu kraju. Wystarczy tylko podać właściwy numer pojazdu i potwierdzić zakup. Bilet ma postać elektroniczną i może służyć jako podstawa do ujęcia w kosztach prowadzonej działalności gospodarczej. Nowa usługa będzie udostępniona w pierwszej kolejności użytkownikom Spark posiadającym telefony z systemem iOS. Potem dołączą do nich właściciele urządzeń z Androidem.

Spark to elektroniczny portfel, zbudowany przy współpracy Platformy Detalistów z operatorem systemu Przelewy24. Jego główną funkcją są płatności w sklepach stacjonarnych inicjowane zbliżeniowo, ale przeprowadzane w zasadzie online, oraz odbieranie i przechowywanie paragonów elektronicznych. Więcej na temat tego, jak działa Spark, możecie przeczytać w tekście Apple Pay i Google Pay to przeżytek? Apka Spark umożliwia płatności i odbieranie paragonów z pominięciem amerykańskich "pay"-ów.

Przeczytajcie także: Zobaczcie jak działa aplikacja Spark

A już 1 grudnia 2021 r. z państwowych, płatnych odcinków autostrad znikną bramki. Od tego dnia kierowcy jeżdżący pojazdami o masie do 3,5 t będą się mogli rozliczać albo na podstawie elektronicznego biletu autostradowego, albo za pomocą niedawno wprowadzonego, ale już znienawidzonego przez kierowców, źle działajacego systemu e-Toll. Bilet autostradowy będzie można kupić w formie wydrukowanej, np. na stacji paliw lub w kiosku, bądź online i w aplikacjach mobilnych. Wcześniej udostępnienie płatności za przejazdy państwowymi autostradami zapowiedział także operator Autopay. Więcej na ten temat w tekście Nowa funkcja w Autopay już od 1 grudnia. Aplikacja umożliwi zakup elektronicznego biletu autostradowego na A2 i A4.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies