Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa funkcja w Autopay już od 1 grudnia. Aplikacja umożliwi zakup elektronicznego biletu autostradowego na A2 i A4

Już wcześniej Autopay uzyskało certyfikację, dopuszczającą do systemu e-TOLL jego rozwiązanie dla klientów flotowych. Teraz finalizowane są prace nad usługą dla klientów indywidualnych

Od 1 grudnia kierowcy poruszający się pojazdami lekkimi będą mogli płacić za pomocą Autopay na państwowych odcinkach autostrad A2 i A4. Za pośrednictwem aplikacji będzie można kupić elektroniczny bilet autostradowy, który będzie jedną z metod rozliczania się za przejazd po odcinkach A2 Konin – Stryków i A4 Wrocław – Sośnica, po tym jak z państwowych autostrad znikną bramki.

Przeczytajcie także: Prawie 19 mln klientów mobilnych

Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o autostradach płatnych oraz Krajowym Funduszu Drogowym tylko do 30 listopada tego roku za przejazd autostradą będzie można płacić tradycyjnie przy szlabanie. Od 1 grudnia kierowcy jeżdżący pojazdami o masie do 3,5 t będą się mogli rozliczać albo na podstawie elektronicznego biletu autostradowego, albo za pomocą niedawno wprowadzonego systemu e-TOLL. Bilet autostradowy będzie można kupić w formie wydrukowanej, np. na stacji paliw lub w kiosku, bądź online, np. za pośrednictwem aplikacji Autopay. Jak zapowiadali twórcy aplikacji, ma również zostać przygotowane odpowiednie rozwiązanie dla banków, z którymi Autopay współpracuje. To m.in. Santander, Millennium czy ING.

Przeczytajcie także: Cinkciarz udostępnił superaplikację

Alternatywą dla elektronicznego biletu autostradowego jest rejestracja w systemie e-TOLL, czyli następcy wcześniej funkcjonującego viaTOLL. To rozwiązanie obowiązkowe dla pojazdów ciężkich, ale dobrowolnie korzystać mogą z niego również osoby poruszające się pojazdami do 3,5 t. W ramach tego systemu opłaty za przejazd rozliczane są z wykorzystaniem rządowej apki e-TOLL PL, urządzenia pokładowego lub zewnętrznego systemu lokalizacyjnego.

Odpowiednią certyfikację, dopuszczającą do systemu e-TOLL, uzyskało również już wcześniej rozwiązanie Autopay dla klientów flotowych. Dzięki temu za pomocą usługi Autopay za przejazdy płatnymi drogami państwowymi należność mogą już regulować firmy, w tym jednoosobowe działalności gospodarcze. Niestety w tym przypadku do przejazdu nie wystarczy sama aplikacja, niezbędne jest urządzenie pokładowe lub dodatkowe korzystanie z apki e-TOLL PL.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies