Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Z Autopay skorzystacie także na państwowych autostradach. Wkrótce ruszy rozwiązanie dla klientów flotowych

Na razie z Autopay na państwowych autostradach nie będą mogli korzystać klienci indywidualni, ale trwają już prace nad odpowiednim rozwiązaniem

Operator aplikacji Autopay poinformował, że uzyskał certyfikację dopuszczającą rozwiązanie do systemu e-TOLL. Oznacza to, że za pomocą Autopay będzie można wkrótce płacić za przejazd nie tylko na koncesyjnym odcinku autostrad AmberOne A1 i A4 Katowice – Kraków, ale również na płatnych drogach państwowych, w tym A2 Konin – Stryków oraz A4 Wrocław – Sośnica. Na razie jednak usługa kierowana jest tylko do firm, w tym jednoosobowych działalności gospodarczych.

Przeczytajcie także: Użytkownicy Autopay skorzystają z nowych miejsc parkingowych

E-TOLL to nowy system poboru opłat za przejazdy państwowymi drogami, który ma zastąpić dotychczas funkcjonujący viaTOLL. Nowe rozwiązanie bazuje na wykorzystaniu danych geolokalizacyjnych, które kierowcy mogą przekazywać za pośrednictwem urządzenia pokładowego, zewnętrznego systemu lokalizacyjnego, za pomocą przygotowanej w tym celu darmowej aplikacji mobilnej e-TOLL PL, a wkrótce również za pomocą apki Autopay.

Podobnie jak stare rozwiązanie, tak i e-TOLL to system obowiązkowy w przypadku pojazdów ciężkich i to głównie z myślą o nich został skonstruowany. Dlatego i Autopay w pierwszej kolejności przygotowało usługę dla klientów flotowych.

Natomiast dobrowolnie z e-TOLL mogą korzystać również kierowcy poruszający się pojazdami o masie poniżej 3,5 t. Zgodnie z założeniami ustawy wprowadzającej nowy system od 1 grudnia nie będzie już możliwe wnoszenie opłaty za przejazd przy szlabanie, na podstawie biletu autostradowego. Bramki mają z państwowych autostrad zniknąć, a kierowcy będą się rozliczać albo na podstawie danych geolokalizacyjnych przekazanych do opisanego wyżej systemu e-TOLL, albo na podstawie elektronicznego biletu autostradowego, który można kupić online lub w formie wydrukowanego biletu na stacji paliw czy w kiosku.

Przeczytajcie także: Autopay w aplikacji Santander mobile

Do sprzedaży biletów autostradowych zaproszono również zewnętrznych operatorów. I Autopay zamierza z tego zaproszenia skorzystać. Jak dowiedziałam się od operatora, trwają już prace nad odpowiednim narzędziem. Dzięki niemu również klienci indywidualni, korzystający z Autopay, będą mogli wygodnie regulować należność za przejazd odcinkami A2 Konin – Stryków oraz A4 Wrocław – Sośnica. W ramach tego wdrożenia przygotowane zostanie również rozwiązanie dla banków, z którymi Autopay współpracuje.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies