Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Użytkownicy Autopay skorzystają z nowych miejsc parkingowych. Operator aplikacji nawiązał współpracę z NaviParking

Około 500 tys. użytkowników Autopay może automatycznie płacić za korzystanie z kolejnych miejsc parkingowych na zamkniętych parkingach

Operator aplikacji Autopay poinformował o nawiązaniu współpracy z firmą NaviParking. Dzięki temu użytkownicy Autopay skorzystają z możliwości automatycznej opłaty za korzystanie z ponad 700 nowych miejsc parkingowych. Integracja dotyczy parkingu Novotel Warszawa Centrum. Łącznie za pomocą tej aplikacji można już opłacić postój na jednym z blisko 6,5 tys. miejsc parkingowych w Polsce. Firma zapowiada, że baza ta będzie rozbudowywana.

Przeczytajcie także: Revolut podnosi opłaty za handel akcjami

Jak działa to rozwiązanie? W przypadku już zarejestrowanych użytkowników Autopay wystarczy aktywować opcję "Parkingi" na swoim koncie w serwisie internetowym lub w aplikacji mobilnej. Operator zapewnia, że niebawem możliwość tę otrzymają także użytkownicy, którzy rejestrowali się do systemu z wykorzystaniem bankowości elektronicznej. Umożliwiły to już m.in. Millennium, ING, Alior czy Pekao. W przypadku nowych użytkowników konieczna będzie rejestracja w systemie. W serwisie internetowym lub aplikacji wystarczy podać dane swojego pojazdu (model, numer rejestracyjny) i powiązać profil użytkownika z kartą płatniczą.

Identyfikacja pojazdu na bramkach parkingowych nie wymaga zaangażowania kierowcy i odbywa się na podstawie tablicy rejestracyjnej. Dane z niej są odczytywane przez kamery, a system automatycznie podnosi szlaban. Cała procedura trwa trzy sekundy. Opłata pobierana jest natychmiast po wyjeździe z parkingu. Kierowca dowie się z aplikacji, jak długo parkował w danym miejscu, uzyska także wgląd do historii wszystkich swoich opłat za parkowanie.

Przeczytajcie także: Użytkownicy Profilu Zaufanego ofiarami udanego ataku hakerskiego

Narzędzie od Autopay uruchomiono przeszło dwa lata temu. Obecnie działa ono na wszystkich bramkach poboru opłat AmberOne Autostrady A1 pomiędzy Toruniem a Gdańskiem oraz na A4 na odcinku Katowice-Kraków. Operator z czasem rozszerzył zakres możliwości aplikacji. Z jej pomocą można nie tylko automatycznie opłacić dostęp do wybranych parkingów w Polsce, ale też usługę mycia auta na niemal 100 myjniach w całym kraju. Z platformy korzysta już około 500 tys. kierowców.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies