Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Użytkownicy Autopay skorzystają z nowych miejsc parkingowych. Operator aplikacji nawiązał współpracę z NaviParking

Około 500 tys. użytkowników Autopay może automatycznie płacić za korzystanie z kolejnych miejsc parkingowych na zamkniętych parkingach

Operator aplikacji Autopay poinformował o nawiązaniu współpracy z firmą NaviParking. Dzięki temu użytkownicy Autopay skorzystają z możliwości automatycznej opłaty za korzystanie z ponad 700 nowych miejsc parkingowych. Integracja dotyczy parkingu Novotel Warszawa Centrum. Łącznie za pomocą tej aplikacji można już opłacić postój na jednym z blisko 6,5 tys. miejsc parkingowych w Polsce. Firma zapowiada, że baza ta będzie rozbudowywana.

Przeczytajcie także: Revolut podnosi opłaty za handel akcjami

Jak działa to rozwiązanie? W przypadku już zarejestrowanych użytkowników Autopay wystarczy aktywować opcję "Parkingi" na swoim koncie w serwisie internetowym lub w aplikacji mobilnej. Operator zapewnia, że niebawem możliwość tę otrzymają także użytkownicy, którzy rejestrowali się do systemu z wykorzystaniem bankowości elektronicznej. Umożliwiły to już m.in. Millennium, ING, Alior czy Pekao. W przypadku nowych użytkowników konieczna będzie rejestracja w systemie. W serwisie internetowym lub aplikacji wystarczy podać dane swojego pojazdu (model, numer rejestracyjny) i powiązać profil użytkownika z kartą płatniczą.

Identyfikacja pojazdu na bramkach parkingowych nie wymaga zaangażowania kierowcy i odbywa się na podstawie tablicy rejestracyjnej. Dane z niej są odczytywane przez kamery, a system automatycznie podnosi szlaban. Cała procedura trwa trzy sekundy. Opłata pobierana jest natychmiast po wyjeździe z parkingu. Kierowca dowie się z aplikacji, jak długo parkował w danym miejscu, uzyska także wgląd do historii wszystkich swoich opłat za parkowanie.

Przeczytajcie także: Użytkownicy Profilu Zaufanego ofiarami udanego ataku hakerskiego

Narzędzie od Autopay uruchomiono przeszło dwa lata temu. Obecnie działa ono na wszystkich bramkach poboru opłat AmberOne Autostrady A1 pomiędzy Toruniem a Gdańskiem oraz na A4 na odcinku Katowice-Kraków. Operator z czasem rozszerzył zakres możliwości aplikacji. Z jej pomocą można nie tylko automatycznie opłacić dostęp do wybranych parkingów w Polsce, ale też usługę mycia auta na niemal 100 myjniach w całym kraju. Z platformy korzysta już około 500 tys. kierowców.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies