Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut podnosi opłaty za handel akcjami. Więcej zapłacicie za transakcje pow. 1,6 tys. zł

Nowe zasady naliczania prowizji za handel akcjami w aplikacji Revoluta zaczną obowiązywać 1 września 2021 r.

Z początkiem września Revolut zmienia sposób pobierania opłat za kupno i sprzedaż akcji w swojej aplikacji. Dotychczas niezależnie od kwoty transakcji fintech pobierał 4 zł od jednej operacji. Teraz prowizja zależy od wartości nabywanych bądź sprzedawanych akcji. Granicę stanowi 1600 zł. Jeden grosz więcej i fintech zamiast opłaty stałej naliczy 0,25 proc. od kwoty transakcji.

Przeczytajcie także: Pierwsze karty Aion Banku już u klientów

Nie zmieniają się liczby darmowych transakcji inwestycyjnych w poszczególnych planach. Dla kont Standard, Plus i Premium wynoszą one odpowiednio: 1, 3 i 5. Każda kolejna operacja na akcjach wiąże się już z dodatkową opłatą obliczoną według nowych zasad. Ci z Was, którzy grają na giełdach częściej niż pięć razy w miesiącu, być może powinni rozważyć wykupienie konta Metal, dzięki któremu można inwestować bez ograniczeń i prowizji.

Przeczytajcie także: Plenti wdraża otwartą bankowość Kontomatika

Warto przypomnieć, że w ubiegły czwartek zadebiutował w Polsce Aion Bank, który w swojej aplikacji także umieścił platformę inwestycyjną pod nazwą "Globalne inwestycje". Na razie można w niej kupować i sprzedawać udziały w funduszach inwestycyjnych, a bank nie pobiera za to prowizji. Jego "wynagrodzeniem" są opłaty za dostęp do platformy pobierane od klientów w formie subskrypcji. Miesięcznie kosztuje to 19,99 zł. Nie dotyczy to właścicieli kont Smart oraz All-Inclusive, za które trzeba zapłacić 29,99 zł i 49,99 zł. O planach uzupełnienia oferty inwestycyjnej w tej aplikacji będę rozmawiał w najbliższym Bezgotówkowym podcaście cashless.pl z Karolem Sadajem, szefem Aion Banku w Polsce. Zapraszam w piątek do wysłuchania podcastu na platformach Spotify oraz Apple Podcasts.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies