Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa wersja aplikacji Spark na Androida. Aktualizacja zawiera usługę e-Toll, umożliwiającą płatności za autostrady

Wcześniej z rozwiązania mogli już korzystać użytkownicy iPhone'ów

Użytkownicy urządzeń z systemem Android mogą już w aplikacji Spark kupować bilety autostradowe e-Toll. Dzięki temu opłacą przejazd państwowymi odcinkami A2 i A4 samochodem osobowym do 3,5t oraz motocyklem. Operator rozwiązania zaznacza, że nie wymaga ono działania aplikacji podczas całej podróży i śledzenia lokalizacji. Wcześniej usługa została udostępniona posiadaczom sprzętu mobilnego Apple.

Przeczytajcie także: eSkarbonki kolejnego finału WOŚP są już dostępne

Aby skorzystać z tego rozwiązania, po zaktualizowaniu aplikacji należy wybrać w niej usługę "Kup bilet e-TOLL", a następnie określić trasę i potwierdzić płatność. Narzędzie pozwala kupować bilety dla innych kierowców – np. krewnych albo znajomych. Wystarczy podczas zakupu podać właściwy numer pojazdu. Bilet jest ważny przez 48 godzin od wskazanego przez klienta momentu startu, możliwe jest też opłacenie go ze sporym wyprzedzeniem (do 60 dni). Bilet elektroniczny może służyć jako podstawa do ujęcia w kosztach prowadzonej działalności gospodarczej

Wprowadzenie do aplikacji Spark tego rozwiązania wynika ze zmian obowiązujących na państwowych, płatnych odcinkach autostrad. Od 1 grudnia zniknęły z nich bramki, a wraz z nimi także stosowana do tej pory opcja opłacania przejazdu. Kierowcy mogą teraz korzystać ze wspomnianego już biletu autostradowego, zarówno w formie elektronicznej, jak i drukowanej. Można go znaleźć m.in. w aplikacji mPay lub w aplikacjach i na stacjach Orlenu. Alternatywnym rozwiązaniem jest system e-Toll, o działaniu którego więcej przeczytacie pod tym adresem. Można też skorzystać z aplikacji Autopay.

Przeczytajcie także: W Blue Media zainwestuje londyński fundusz Pollen Street Capital

Sam Spark to portfel elektroniczny stworzony przez Platformę Detalistów oraz operatora systemu Przelewy24. Jego główną funkcją są płatności w sklepach stacjonarnych inicjowane zbliżeniowo oraz odbieranie i przechowywanie paragonów elektronicznych. W aplikacji ma się także pojawić funkcja płatności za zakupy internetowe – bez podawania kodów i danych karty. Więcej na temat Spark możecie przeczytać w tekście Apple Pay i Google Pay to przeżytek? Apka Spark umożliwia płatności i odbieranie paragonów z pominięciem amerykańskich "pay"-ów.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies