Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny

Nie tylko mBank przyciąga mobilnych klientów. BBVA ma już ich ponad 3 mln

Aplikacje tych banków zajęły dwa pierwsze miejsca w tegorocznym rankingu Forrester Research 

BBVA ogłosił dzisiaj, że w Hiszpanii już ponad trzy miliony klientów korzysta z jego usług za pośrednictwem smartfona. Ich liczba wzrosła o 30 proc. w stosunku do grudnia ubiegłego roku. Trend utrzymuje się od końca 2015 r., kiedy bank deklarował, że ma 1,9 mln mobilnych klientów. Instytucja zdradziła także, że o ile w maju 2016 r. odnotowała prawie 24 mln różnych form interakcji klientów z bankiem za pośrednictwem smartfona, to rok później było ich już 56 mln. To o 135 proc. więcej.

Przeczytajcie także: Historyczny lipiec w mBanku

Bank ma na świecie 19,9 mln ucyfrowionych klientów. Prawie 15 mln z nich załatwia wszystkie sprawy wyłącznie za pomocą telefonów komórkowych. Instytucja podaje, że głównie obsługiwane są w ten sposób karty kredytowe, sprzedawane ubezpieczenia medyczne, na życie i nieruchomości oraz składane wnioski kredytowe. Sprzedaż kredytów konsumenckich przez kanały cyfrowe stanowiła w połowie 2017 r. 45 proc. całej sprzedaży tego typu produktów w tym banku. Ponad połowa starających się o nie klientów załatwiła wszystko przez aplikację w smartfonie.

Pamiętacie, która aplikacja bankowa znalazła się w tym roku na pierwszym miejscu w prestiżowym rankingu Forrester Research? Była to apka hiszpańskiego BBVA. W maju napisał o tym w tym tekście mój redakcyjny kolega Jacek Uryniuk. A pamiętacie, apka mobilna którego banku znalazła się na drugim miejscu tego rankingu? Eksperci umieścili tam aplikację mBanku w wersji jeszcze przed kwietniową aktualizacją. 

Przeczytajcie także: mBank sprzedał licencję do Francji

Ciekawe, że kilka dni temu rzecznik prasowy mBanku Krzysztof Olszewski na swoim profilu na Twitterze napisał, że lipiec był pierwszym miesiącem w historii mBanku, gdy liczba logowań klientów na rachunki z urządzeń mobilnych była większa niż z komputerów. Jak podano, udział logowań ze smartfonów i tabletów za pośrednictwem aplikacji mobilnej oraz tzw. lekkiej wersji serwisu w przeglądarce wyniósł 51 proc. Jeszcze przed rokiem było to 37 proc.

Tymczasem z najnowszego raportu Cashless dotyczące bankowości mobilnej wynika, że w czerwcu 2017 r. banki miały bez mała 9 mln klientów, którzy logowali się na rachunek osobisty za pomocą smartfona lub tabletu (o ok. 800 tys. więcej niż w marcu) oraz niemal 1,8 mln klientów, którzy zarządzali kontem wyłącznie z urządzeń mobilnych (o ok. 700 tys. więcej niż w marcu).

Fot: BBVA 

Zostaw komentarz

Piotr Dziubak

Sekretarz redakcji
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 627 artykułów

Inne artykuły tego autora:

TAPnij KASĘ! Rusza wielka promocja Android Pay i Aliora. Pula nagród to pół miliona złotych

Klienci banku, którzy w trakcie konkursu najaktywniej będą korzystać z aplikacji od Google’a, otrzymają nawet po tysiąc złotych

Telekom Banking – tak nazywa się wspólne przedsięwzięcie Aliora i Telekom Romania, które dziś rusza w Rumunii

Rumuński biznes Aliora powstał na wzór T-Mobile Usług Bankowych, który z średnim powodzeniem funkcjonuje w Polsce od maja 2014 r.

Już ubezpieczycie telefon w aplikacji Revoluta. Fintech udostępnił usługę w Polsce

Oferta wygląda na jedną z korzystniejszych na polskim rynku. Polisa pokryje koszty naprawy uszkodzonego lub zniszczonego smartfona

Do aplikacji BZ WBK zalogujecie się odciskiem palca także na Androidzie

Bank właśnie udostępnił klientom aktualizację apki. Przed premierą iPhone X instytucja jest też gotowa do zastosowania FaceID

Nowe zagrożenie dla korzystających z WiFi. Lukę odkryli belgijscy naukowcy

Producenci routerów i urządzeń łączących się bezprzewodowo muszą szybko opracować aktualizację oprogramowania

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapisz się do newslettera

Najczęściej czytane

Do aplikacji BZ WBK zalogujecie się odciskiem palca także na Androidzie

Bank właśnie udostępnił klientom aktualizację apki. Przed premierą…

Trzeci bank z Polski wdraża wideoweryfikację. Od jutra dzięki niej założycie konto w BZ WBK

Wcześniej rozwiązanie umożliwiające potwierdzanie tożsamości podczas połączenia wideo…

Cashless na Youtube

Q5mv9oSMmys
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.