Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny

Nie tylko mBank przyciąga mobilnych klientów. BBVA ma już ich ponad 3 mln

Aplikacje tych banków zajęły dwa pierwsze miejsca w tegorocznym rankingu Forrester Research 

BBVA ogłosił dzisiaj, że w Hiszpanii już ponad trzy miliony klientów korzysta z jego usług za pośrednictwem smartfona. Ich liczba wzrosła o 30 proc. w stosunku do grudnia ubiegłego roku. Trend utrzymuje się od końca 2015 r., kiedy bank deklarował, że ma 1,9 mln mobilnych klientów. Instytucja zdradziła także, że o ile w maju 2016 r. odnotowała prawie 24 mln różnych form interakcji klientów z bankiem za pośrednictwem smartfona, to rok później było ich już 56 mln. To o 135 proc. więcej.

Przeczytajcie także: Historyczny lipiec w mBanku

Bank ma na świecie 19,9 mln ucyfrowionych klientów. Prawie 15 mln z nich załatwia wszystkie sprawy wyłącznie za pomocą telefonów komórkowych. Instytucja podaje, że głównie obsługiwane są w ten sposób karty kredytowe, sprzedawane ubezpieczenia medyczne, na życie i nieruchomości oraz składane wnioski kredytowe. Sprzedaż kredytów konsumenckich przez kanały cyfrowe stanowiła w połowie 2017 r. 45 proc. całej sprzedaży tego typu produktów w tym banku. Ponad połowa starających się o nie klientów załatwiła wszystko przez aplikację w smartfonie.

Pamiętacie, która aplikacja bankowa znalazła się w tym roku na pierwszym miejscu w prestiżowym rankingu Forrester Research? Była to apka hiszpańskiego BBVA. W maju napisał o tym w tym tekście mój redakcyjny kolega Jacek Uryniuk. A pamiętacie, apka mobilna którego banku znalazła się na drugim miejscu tego rankingu? Eksperci umieścili tam aplikację mBanku w wersji jeszcze przed kwietniową aktualizacją. 

Przeczytajcie także: mBank sprzedał licencję do Francji

Ciekawe, że kilka dni temu rzecznik prasowy mBanku Krzysztof Olszewski na swoim profilu na Twitterze napisał, że lipiec był pierwszym miesiącem w historii mBanku, gdy liczba logowań klientów na rachunki z urządzeń mobilnych była większa niż z komputerów. Jak podano, udział logowań ze smartfonów i tabletów za pośrednictwem aplikacji mobilnej oraz tzw. lekkiej wersji serwisu w przeglądarce wyniósł 51 proc. Jeszcze przed rokiem było to 37 proc.

Tymczasem z najnowszego raportu Cashless dotyczące bankowości mobilnej wynika, że w czerwcu 2017 r. banki miały bez mała 9 mln klientów, którzy logowali się na rachunek osobisty za pomocą smartfona lub tabletu (o ok. 800 tys. więcej niż w marcu) oraz niemal 1,8 mln klientów, którzy zarządzali kontem wyłącznie z urządzeń mobilnych (o ok. 700 tys. więcej niż w marcu).

Fot: BBVA 

Zostaw komentarz

Piotr Dziubak

Sekretarz redakcji
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 673 artykułów

Inne artykuły tego autora:

Ciekawe trendy w aplikacjach. Najpierw Jakdojade wprowadziło bilety, teraz SkyCash umożliwia planowanie podróży

Planer w SkyCash został zintegrowany z rozkładami największych przewoźników kolejowych, ale także z BlaBlaCar 

KNF i NBP mocno przeciwko kryptowalutom. Uruchamiają kampanię edukacyjną o inwestowaniu w cyfrowe pieniądze

Bank centralny i nadzór finansowy przestrzegają przed ryzykiem związanym z inwestowaniem w bitcoina i inne wirtualne pieniądze

Olimpijska promocja Visy. Do wygrania sześć podwójnych zaproszeń na igrzyska w Pjongczangu

Organizator konkursu gwarantuje luksusowy nocleg, bilety na wydarzenia sportowe oraz karty przedpłacone

Już jutro rusza konferencja Central European Digital Payments. Cashless zaprasza

Przez dwa najbliższe dni polscy i zagraniczni eksperci dyskutować będą o perspektywach rynku płatności i wpływie wywieranym na niego przez cyfryzację

PKO odblokowuje logowanie za pomocą FaceID. Aktualizacja aplikacji do pobrania w App Store

Bank był w grupie tych instytucji, które uniemożliwiały użycie funkcji rozpoznawania twarzy w bankowości mobilnej

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapisz się do newslettera

Najczęściej czytane

Cashless na Youtube

Q5mv9oSMmys
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.