Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Jest pierwszy w Polsce bank z ofertą eSIM. I nie jest to Revolut, który taką usługę zapowiadał już miesiąc temu

Powiązany z kontem bankowym eSIM jako pierwszy w Polsce zaproponował Western Union. Oferuje także pakiety roamingowe do wykorzystania zarówno w kraju jak i za granicą

Czytelnicy cashless.pl donoszą, że bank Western Union zaoferował właśnie swoim klientom karty eSIM z pakietami roamingowymi ułatwiającymi korzystanie z bankowości mobilnej podczas zagranicznych podróży. I rzeczywiście, zarówno w aplikacji bankowej jak i w serwisie internetowym Western Union można już znaleźć taką usługę świadczoną we współpracy z wirtualnym operatorem telekomunikacyjnym breeze.

Przeczytajcie także: Revolut zaproponuje klientom karty eSIM

Zarejestrowany w Austrii bank proponuje klientom, także w Polsce, eSIM-y, czyli wirtualne karty, które można dodać np. jako drugi numer telefonu do nowszych smartfonów m.in. takich marek jak Apple, Samsung i Google. Western Union oferuje pakiety roamingowe aktywne w kraju docelowym lub w regionie. Na liście do wyboru jest 140 państw i kilka regionów oraz kontynentów, łącznie z Afryką, Bliskim Wschodem i Oceanią. W przypadku podróży dookoła świata nie trzeba zmieniać karty, wykupione pakiety będą czekać na koncie do czasu przybycia do kraju, w którym mogą być aktywowane.

Ceny wydają się nie być wygórowane w porównaniu do ofert działających w Polsce operatorów. Na przykład za 5 GB transferu danych w Afryce, trzeba zapłacić 171 zł, zaś w mojej taryfie w sieci T-Mobile pakiet Travel and Surf Świat 1 GB kosztuje 599,90 zł.

Nie do końca jest dla mnie jasne, na jakich zasadach i kto może skorzystać z tej oferty Western Union. Jeśli zarządzanie kartą możliwe jest tylko poprzez bankowość elektroniczną, to zapewne usługa przeznaczona jest wyłącznie dla klientów. Biuro prasowe Western Union w odpowiedzi na moje pytania odpisało, bym cierpliwie czekał na komunikat prasowy, gdy korporacja będzie gotowa oficjalnie zaprezentować swój nowy produkt.

Przeczytajcie także: Cashless Breakfast AI już we wtorek

Natomiast ponad miesiąc temu we współpracy z 1Global podobną usługę zaoferował w Wielkiej Brytanii Revolut. Klienci tego brytyjskiego fintechowego banku płacący za najdroższe konta Ultra otrzymali karty eSim oraz co miesiąc 3 GB transferu danych, które mogą wykorzystać we wszystkich krajach świata. Pozostali, tak jak w Western Union, muszą za to dodatkowo zapłacić.

Revolut zapowiadał wówczas, że pakiety roamingowe z wirtualnymi kartami SIM w ciągu kilku dni otrzymają też jego klienci w innych krajach Europy. Na razie tak się jednak nie stało. Z moich informacji wynika, że w Polsce trwają betatesty nowej usługi. Nie wiadomo, kiedy się zakończą a usługa trafi do wszystkich klientów.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies