Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polskie banki ponownie docenione przez Forrestera. Aplikacja mBanku druga w Europie

W najnowszym rankingu firmy Forrester Research w czołówce znalazła się także bankowość mobilna BZ WBK

Nie pierwszy już raz polskie banki i ich rozwiązania mobilne są docenione przez specjalistów z firmy Forrester Research. W ubiegłym roku aplikacja BZ WBK została uznana za trzecią najlepszą w Europie, a rozwiązanie Millennium uplasowało się na pozycji piątej. W tym roku aplikacja BZ WBK również znalazła się w zestawieniu – powtórzyła ubiegłoroczny sukces Millennium. Jednak wyżej oceniona została aplikacja mBanku.

Przeczytajcie także: BZ WBK wysoko w rankingu Forrestera

Zdaniem analityków Forrester Research bankowość mobilna mBanku jest obecnie drugą najlepszą w Europie. W rankingu przygotowanym według autorskiej metody Forrester Research uzyskała 85 punktów. Apka mBanku została doceniona szczególnie za funkcjonalność oraz wygodę korzystania. Pod tym względem ma nie mieć sobie równych w Europie. A właściwie powinienem użyć czasu przeszłego, bo analitycy Forrester Research badanie przeprowadzili zdaje się w lutym. Tymczasem od połowy kwietnia klienci mBanku mogą korzystać już z widocznej na zdjęciu nowej aplikacji, która nie była oceniana.

Ranking wygrał hiszpański bank BBVA. Jednak jego zdobycz punktowa jest jedynie o 2 pkt. większa niż polskiego mBanku. Powodów do wstydu nie musi mieć również znajdujący się na piątym miejscu BZ WBK, któremu udało się uzyskać punktów 76. W tyle za bankami z Polski zostały takie potęgi jak holenderski ING, włoski UniCredit czy francuski BNP Paribas.

Przeczytajcie także: Oto nowa aplikacja mBanku

Raport Forrester Research jest ceniony przez specjalistów z całej Europy. Ja mam jednak pod jego adresem nieco uwag. Po pierwsze metodologia rankingu jest dla mnie nie do końca jasna. Poza tym znajdują się w nim tylko te instytucje, które zdecydowały się zgłosić i za przywilej bycia ocenionym zapłacić. Cała reszta pozostaje więc poza rankingiem a niewykluczone, że oferowane przez nią rozwiązania są lepsze niż banków znajdujących się w zestawieniu. Nie odważyłbym się więc np. na miejscu BBVA tylko na podstawie publikacji Forrester Research twierdzić, że ma najlepszą aplikację w Europie.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies